Mavericks Clover ile boot etmiyor, chameleon ile boot ediyor

Tamam kardeş şimdi ofisteyim evde denerim, yazarım ona göre, bu arada ilgin için çok teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Bir sorum daha olacak, chameleon wizard'da başlangıç'a dsdt ekleme bölümü vardı, clover configurator'de varmı?

Merhaba,

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Buraya dün üye oldum ve bildiğim bilgileri paylaşmak ve size yardımcı olmak istedim, lakin foruma cep telefonu üzerinden giriş yaptığım için Türkçe imla kurallarına gerekli ilgiyi gösteremediğim için forum yöneticileri beni 1 günlük cezalandırdı.

Neyse;

Sorunuza gelecek olursak evet clover configurator içerisinde dsdt ekleyebiliyorsunuz. Bunun için clover configuratorda açarak dsdt ekranından gerekli ayarları yapıp config.plist oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz dosya siz farklı bir yeri seçmediyseniz Belgeler içerisinde olacaktır.

Mac kurulu olan Hard Diskinizin EFI bölümünü yine clover configurator ile mount edin ve EFI içerisinde Clover klasörünün içerisindeki config.plist dosyası ile değiştirin. (Tavsiyem orjinal config.plist dosyasını yedeklemeniz olacatır, zira aksi bir durum olduğunda bu dosyayı yerine koyarak sisteminizi sorunsuz açabilirsiniz.)

Ekstra bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı