Mavericks HD 4000 HDMI ses sorunu !

beyazayeb

Kilopat
Arkadaşlar hdmı üzerinden ses alamıyorum.

• Anakart ASUS P8Z77-V LX
  • işlemci İ5 3570K
  • Ekran kartı kullanmıyorum HD 4000 fazlası ile yetiyor.
  • Ancak HDMI üzerinden ses alamıyorum.
Bunun bir çözümü var mıdır ?

Sistem tercihleri > Ses yolunu izleyerek ses çıkışlarını kontro edin, Digital-out (HDMI) seçimi var mı? Yoksa eğer o kullanmadığınız harici ekran kartının yüklenememesi yüzündendir. Kolay gelsin.

Daha önceden kontrol etmiştim şimdi tekrar baktım ses ayarlarında öyle bir seçenek yok. Ekran kartı kullanmıyorum. Yani hiç takmadım.
Anakartın HDMI girişine bağlı monitör.

HDMI girişleri ekran kartlarıyla ilişkilidir. Ekran kart sürücülerinin yüklenmesi gerekir. Intel 4000 dışında bir de harici ekran kartınız var sanırım. Masa üstü pc ler gibi düşünün taktığınız ekran kartının arkasında HDMI girişi vardır, ses ve görüntü iletimi için.

Ben derdimi anlatamadım sanırım. Kasanın içerisinde herhangi bir ekran kartı takılı değil. Asus p8z77-V LX anakartın üzerinde hdmı girişi var onu kullanıyorum. grafik işlemci olarak İ5 3570K işlemci üzerinde ki HD 4000 i kullanıyorum anlayacağınız.

Anladım. Enable HDMI on Intel HD 4000 çalışan kext var. Sanırım forumda adres vermek yasak.
Yazdığım gibi aratırsanız bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Evet dediğiniz gibi sistem mavericks.
Kurduğum ses driverları bunlar.

cdhT7QI.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı