Mavericks GTX 580 HDMI Ses Sorunu

• Konuyu başlatan reco
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 851
R

reco

Ziyaretçi
Öncelikle merhabalar.

Sitede bulunan ''dual-boot-windows-8-1-ve-mavericks-10-9-1-rehberi'' videosunu izledim ve merakıma yenik düşüp yönergeleri izleyerek bilgisayarıma mavericks 10.9.1 kurulumu yaptım. SSD diskimde fazla yer olmaması münasebetiyle 20 gb yer ayırdım ve kurulumu tamamladım.

Videodaki gibi Clover ve FakeSMC ayarlarını yaptıktan sonra Multibeast 6.10 sürümden Audio + Trim Enabler + USB 3.0 + İntel Ethernet sürücülerini yükledim. Her şey süper...

Yaklaşık 1 haftalık kullandım ve hoşuma gitti, Mavericks'e 20 GB yetmeyince bende 120 gb olan SSD diskimin yarısını Windows 8.1 yarısını Mavericks-10-9-1 vererek kurulumu yaptım.

Tekrar videodaki gibi Clover ve FakeSMC ayarlarını yaptıktan sonra Multibeast 6.10 sürümden Audio + Trim Enabler + USB 3.0 + Intel Ethernet sürücülerini yükledim.

Birebir yaptığım kurulumdan sonra karşılaştığım tek sıkıntı ekran kartımın hdmi çıkışından ses alamamam. Acaba yanlış bir şey mi yaptım diye sıfırdan kurdum fakat sonuç aynı. Birkaç gündür araştırdım ama sonuç bulamadım.

Sistem Tercihleri / Ses / Çıkış / kısmına geldiğimde ilk kurulumda sorunsuzca çalışan ve sesleri ev sinema sisteminden aldığım DENON-AVAMP seçeneği şu an yok ve sesleri sadece Onboard alabiliyorum. HDMI görüntüyü aktarıyor ama Sistem Tercihleri / Ses / Çıkış kısmında seçenek olmadığı için sesi aktarmıyor.

Konuyla ilgili bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. Saygılar.

• Anakart : Asus Maximus IV Extreme Z
  • İşlemci : İntel İ7 2700K
  • Ekran Kartı : Asus GTX 580 DirectCU II

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Hocam yardımınız için teşekkürler fakat verdiğiniz linkteki konuya daha önceden de baktım ve 10. mesajda verilen linklerin hepsi ölmüş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı