Mavericks Kaldırma ve Windows Kurma

Turgay Asiltürk

Hectopat
Daha fazla  
Bu sitedeki rehberle mavericks yükledim, ama randıman vermeyeceğini anladım. Şimdi kaldırıp yerine win7 yüklemek istiyorum. BİOS hiçbir şeyi görmüyor. Ne hdd ne usb hiçbir şeyi boot etmiyor. Kaldım bu şekilde. Lütfen yardımcı olun, bilgisayara zarar vereceğim yeniden başlata başlata.

Merhaba, uzun uğraşlar sonucu, USB'yi olmasa da dvd'yi tanıtmayı başardım. Win 7 kurdum, ama bu bir sorun mu bilmiyorum. BİOS ayarlarım sadece şunlar olduğunda win7 açılıyor aksi takdirde pc biosta takılı kalıyor.
  • Secure boot: disabled.
  • UEFİ and Legacy seçili, sadece UEFİ seçersem açılmıyor
  • Fast Boot: disabled.

Bütün bu ayarları sıfırlayıp default yaptığımda işletim sistemi açılmıyor, ama bu ayarlar olduğunda bir sıkıntı yok. Durum nedir acaba? Bu ayarlarda kullansam bir sorun olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Secure Boot'un Disabled olmasına gerek yok. Disabled olmasında bir sakınca da yok.
  2. Windows 7'ye uygun UEFI USB bellek yapmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. UEFI kuracaksanız Windows 8.1 kuracaksınız. Yukarıda attığım şekilde. Sadece UBS belleği GPT olarak biçimlendireceksiniz.
  3. Fast Boot'u Enabled yapın ve bilgisayarı tekrar açın. Klavye, mouse gibi donanımlar çalışmamaya başlarsa yeniden kapatın. Fast Boot, bilgisayarın hızlı açılmasını sağlar. Hızlı açılması için de başlangıçta yapılan donanım kontrolünün bir kısmını es geçer. Bu es geçme sonucunda da bilgisayara takılı donanımlar çalışmayabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı