Mavericks üzerine Yosemite?

caldemir

Hectopat
Arkadaşlar biliyorsunuz Yosemite bugün yayınlandı. Merak ettiğim şey Clover Boot la yüklenmiş Mavericks üzerine Yosemiteyi app store den ekstra bişey yapmadan yükleyebilir miyiz?

Üstüne sanmıyorum çünkü bu .10.9.5'in devamı değil. Ayrı bir sürüm olduğundan sıfırdan yükleme yapılacaktır. Daha önce ki sürümlerde de durum aynıydı...

Hackintosh olarak soruyorsan yükseltme yapabilsen bile sistem açılmayacaktır. Hackintosh için hazırlanacak .dmg dosyasını beklemeli en temizi. Bunun için de extra dosyalar hazırlanır zaten.
Mavericks yedeğini ve programlarını almanın bir anlamı yok çünkü bazı programlar Yosemite uyumlu olmayacağı için yedek sorunlu olacaktır.
Temiz kurulum garanti olur. Programlar uyumluluğa göre kurulur böylece...

Bende indiriyorum bir ara deneme yapıcam USB'den temiz kurulum:

Yosemite.jpg

Apple sistemler için yükseltme adımları ve gereksinimleri:
Apple - OS X Yosemite - Nasıl Yükseltilir

Son düzenleme:
Üstte verdiğim resimde kurulum yapmaya çalıştığım bölümde Günlük Etkinleştirme etkin olmadığından bu bölüm üzerine kurulum yapılamaz hatası verdi, Günlük Etkinleştirmeyi aktif hale getirdim yine işe yaramadı. Chameleon bootloader kullanıyordum Clover kurdum ve sistemi tekrar açtım, Uygulamalar bölümünden OS X Yosemite Installer.app çalıştırdım kurulumda 2. bölümü seçtim kurulum başladı ve sistemi restart ettim Install OS X from Mac HDD gibi bir seçenek vardı onunla devam ettim 2. bölümü seçerek Yosemite kurulumu tamamlandı ve sistemi yeniden başlattım. Son kullandığım 10.9.5 sistem 1. bölümde ve dili İngilizceydi. Yeni kurulumda dil sormadan kuruluma geçti İngilizce olarak. Yani 10.9.5 üzerinden aldığım Yosemite güncellemesiyle sistem kuruldu.
OS X 10.10 Sistemi Clover bootloader kullanarak açtım ve sorunsuz açıldı. Şaşırdım çünkü ne FakeSMC ne de diğer olması gereken kext dosyalarını daha yüklememiştim, temiz sistem açıldı yani anlayacağınız. Sistemde sorunsuz çalışıyordu.
Aklıma gelen 10.9.5 bölümüne kurulan Clover bootloader ve içindeki kext dosyaları geldi. Sistem onların sayesinde açıldı diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı