Mavi, çizgili ekran ve takılan ses sorunu

TReddrakula

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Technopat'ı bayağıdır takip ediyorum ama foruma hiç üye olmamıştım. Bilgisayarımda oluşan sorunlara arada bir çözüm bulmak için bakınıyordum. Şu an pek bir çözüm bulamadığım için bu konuyu açmak istedim konuya gelelim.

Birkaç gün önce her zamanki gibi Windows Update'ini yaptım 6 önemli güncelleştirme vardı. 3'ünü başarılı şekilde güncelleştirdi fakat diğerleri başarısız oldu. Teker teker onları da yükledim. Ondan sonra bilgisayarıma bir şeyler oldu eskiden olduğu gibi mavi ekranlar veriyor. Ekranda yatay çizgiler çıkıp takılan bir ses oluyordu eskiden nasıl çözdüğümü pek hatırlamıyorum. Dün kasanın içini açıp bir baktım belki kirli olduğu için ısınma yapıyordur diye temizledim içini. İşlemci ve arkadaki fanı söküp temizledim ama olmadı. Araştırdığımda birçok sorun olabilir diyordu, ben de emin olamadım ve bir de PSU'nun fanı bir yere değiyor onu açıp temizlemeyi de düşünüyorum ve bir de özel yağ mı ne varmış. Onu nereden bulabilirim?

Bu arada minidump linki:www.mediafire.com/?n1g66v8z1p8ac81

5889181680daa88fb16c7ee2c251deb2.jpg

Kuralları bilmediğim için ceza aldım, kusura bakmayın.

Şimdi o yağı boşverelim onu fan için sormuştum zaten, es geçelim onu.

Hayır, bilgisayar açıldığında hiç bir sıkıntı yok, bu daha çok işlemciyi zorladığımda oluyor, mesela Dying Light diye bir oyun var onu oynadığımda işlemci kullanımına bakıyorum ortalama %45-60 arası, GTA 5'de ise %65-70'den aşşağı inmiyor hatta %80-90 bile oluyor.
Ama önceden zorlansa bile kapanmazdı kasardı oyun ona göre bende kapatırdım oyunu, şimdi direkt ses takılıyor ve ekran böyle oluyor arada mavi ekran çıkıyor, böyle olduğunda tekrar başlattığım zaman masaüstü biraz geç yükleniyor.

Sizce sorun ne olabilir

2010 yılından kalma intel i2 ve bu gt 9400 sistemde ses aynı sorunu yaşadım, oyun oynamadan sadece dosyaları gezsem bile pc takılı kalıp arkada çalan şarkı da tekliyordu , bunu 2.defa yapımında ise (Windows 10 bu arada ) sağ alttan grafik kartı yanıt vermeyi kesti deyip ekran kararıp geri geliyordu , çözüm olarak ise sistemi o anda reset tuşu ile resetleyince sorun ortadan kalkıyordu , bu arada ekranda herhangi bir çizik olmuyordu ve vga bağlantı vardı

Bugün bir GTA5 i açtım yanlış hatırlamıyorsam 4,5 saat oynadım ve aida64 programı ile işlemci ve diğer parçaların sıcaklığına baktım gayet iyiydi, düşündüm işlemcinin ki termal macun bitti ama öyle değilmiş yeni fikrim; bence bu sorun yazılımsal.
Konuyu kapatabilir misiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı