Monitörde çizgili ekran sorunu

cantekin07

Hectopat
Arkadaşlar bugün babam ile kavga ederken masaya sert bir şekilde vurdum. Babam da elektriği kesti bir anda. Bu ara bilgisayarım açıktı ve kapandıktan sonra açınca böyle bir şey ile karşılaştırdım. Siz bilenler sizce iç panel mi yenilemem gerek yoksa Flex kabloda mı sıkıntı var? Monitörün üzerine dokununca bir tane dikey pikseli yok ettim, o yüzden icimden bir umut ışığı doğdu. Babam Flex kablo diyor ama yine size sormak istedim ve sorununun ne olduğunu söyleyin lütfen, uyuyamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20200910-WA0000.jpg
    IMG-20200910-WA0000.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 78
Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Ekran darbe almadıysa büyük ihtimalle Flex kabloda temassızlık oluştu. Benim fikrim bu.

Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Ekran darbe almadıysa büyük ihtimalle Flex kabloda temassızlık oluştu. Benim fikrim bu.

Ekranın üstüne dokununca belli bir kısım sim siyah oluyor çekince siyahlık gidiyor ve bazı yerlerde dikey ve yatay çizgilerin üzerine bastırınca bazıları yok oluyor ya da yenileri çıkıyor umarım Flex kabloda temassızlık vardır garantiye yolluyorum umarım iç panelde sorun yoktur.
HDMI ile görüntü alıyor sanız diğer girişlerden bir de deneyin belki giriş hasar almıştır.
Flex kablodan önce denemenizi tavsiye ederim.
dediğim gibi yatay çizgilerin üzerine bastırınca bazıları yok oluyor ya da yenileri çıkıyor kablo ile alakalı olduğunu zannetmiyorum flex kablo temassızlığından mı iç panel hasarından mı onu anlamaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı