Mavi Diploma nedir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, mavi diploma tam olarak nedir?

Yurt dışında iş ya da eğitime devam ederken lisansımızın tanınmasını sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi diploma aldığınız eğitimin uluslararası standartlarda olduğunu belirtiyor. Yüksek lisans için yurt dışında başvuru yaptığınızda direkt olarak tanınmasa da başvurunca %95 ihtimalle denklik alıyorsunuz ve lisans üstü programlara yerleşebiliyorsunuz.

Yüksek lisans için yurt dışında başvuru yaptığınızda direkt olarak tanınmasa da başvurunca %95 ihtimalle denklik alıyorsunuz ve lisans üstü programlara yerleşebiliyorsunuz.
Sadece lisans üstü yaparken mi işe yarıyor? Lisans'ımızın yurtdışında tanınmasını sağlamaz mı?

Biraz araştırma yaptım ve 3D Animasyon'da Master yapmak ortalama 150.000₺ gibi çok pahalı rakamlar çıkıyor. Bu yüzden benim için yurtdışında yüksek lisans yapmak imkansıza yakın.

Sadece lisans üstü yaparken mi işe yarıyor? Lisans'ımızın yurtdışında tanınmasını sağlamaz mı?

Biraz araştırma yaptım ve 3D Animasyon'da Master yapmak ortalama 150.000₺ gibi çok pahalı rakamlar çıkıyor. Bu yüzden benim için yurtdışında yüksek lisans yapmak imkansıza yakın.
Yurt dışında herhangi bir üniversiteye denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde denklik almış olursunuz ve işe başvururken CV'nize denkliği ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yurtdışına iş başvurusu yapabilmemi sağlar mı?

Sorun başvuru yapmakta değil. Denklik almasanız bile yapabilirsiniz. Ama denklik alınırsa sanıyorum size sponsor olma ihtimalleri artar. Hedef ülkede çalışma izniniz yoksa ve iş yeri sponsor olmak istemezse istediğiniz kadar denklik alın o ülkede çalışamazsınız.

Sorun başvuru yapmakta değil. Denklik almasanız bile yapabilirsiniz. Ama denklik alınırsa sanıyorum size sponsor olma ihtimalleri artar. Hedef ülkede çalışma izniniz yoksa ve iş yeri sponsor olmak istemezse istediğiniz kadar denklik alın o ülkede çalışamazsınız.

Hocam mavi diploma nasıl alınıyor tam olarak?
Anadolu üniversitesi'nde okumaktayım internetten araştırdığımda okulun imkan sağladığı yazıyor.
Diplomayı almak için sadece okula başvuru yapmak yetiyor mu?
Yoksa iyi bir not ortalaması, belirli bir sınav veya bir ücret gerekiyor mu?
Bir bilginiz var ise aktarırsanız sevinirim.

Hocam mavi diploma nasıl alınıyor tam olarak?
Anadolu üniversitesi'nde okumaktayım internetten araştırdığımda okulun imkan sağladığı yazıyor.
Diplomayı almak için sadece okula başvuru yapmak yetiyor mu?
Yoksa iyi bir not ortalaması, belirli bir sınav veya bir ücret gerekiyor mu?
Bir bilginiz var ise aktarırsanız sevinirim.

İşte o konuda benim de bilgim yok maalesef :(

Geri
Yukarı