Mavi ekran 0x0000007e pshed.dll

kurdoglu89

Hectopat
İyi günler...

Benim 2008 yılında aldığım Beko marka bir laptopum var. Ufak tefek problemlerle bugüne kadar kullandım. Ancak 2 3 gündür açılmıyor PC. Windows'un başladığı ekrana gelince mavi ekran veriyor..

9699inciu1224655.jpg

İnternetten araştırdım genellikle BIOS güncelleme sorunu, RAM sorunu veya donanımsal sorun diye cevaplanmış bu hata..
RAM'leri değiştirdim ancak bir çözüm bulamadım. Sanırım sorun BIOS'da.

Laptopun anakartı jfw01 la-3961p rev: 2-0.

Eğer BIOS'u güncellemem gerekse bunu nasıl yapabilirim? Ve eğer BIOS güncelse ve hata bundan kaynaklanıyorsa nasıl eski sürümüne dönebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios dosyan: http://ftp.compal.com/Download/NB/JFW91_01/BIOS/JFW108.zip
Forumda usb bootable yapma araştır, yapıp verdiğim bios dosyanı dışarı çıkartıp usbnin içine at ve biosa girip usb boot et. Boot ettikden sonra 98 konsolu gelince oraya sadece "108.bat" yazıp Enter'a basman yeter. İşlem bitince Biosa girip optimal default yapıp save and exit yapın.

Hocam dediklerinizi harfi harfine yaptım, işlem sırasında flash memory kısmı 0123456789ABCDE şeklinde tek tek programlandı. Sonra bu kısım yeniden başladı ancak 01234 olduktan sonra bilgisayar kapanıp yeniden başlıyor. 10 kere falan denedim ama her seferinde aynı yerde kapanıyor. Kapanırken yeşil bir pencere çıkıyor ama görüntüsünü yakayamadan kapanıyor. Bu kapandığı anın ekran görüntüsü

7426incie3675457.jpg

Bir de Biosda optimal default şeçeneği yok. Bunu araştırdım Laptoplarda bu seçenekler engellenmiş olabiliyormuş. Biosun ekran görüntüsü :

8596incix5584822.jpg

- - - Güncellendi - - -

Minidump dosyalarını almamız zahmetli olacak. İlk olarak Murat5038'in söylediği işlemleri yapın.
Murat5038'in dediklerini yaptım ama sonuç yine negatif.

- - - Güncellendi - - -

BIOS'u sıfırlamak sorunu mu çözer mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Recep Hocam dediğiniz gibi Windows 8 USB'si hazırladım ve kurmayı denedim ancak olmadı. Kurulum esnasında sürekli yeniden başlıyor bilgisayar. Yani ne yaptıysam istediğiniz Minidump dosyasını bir türlü alamadım.

İşin komik tarafı ben bu kadar uğraşırken annemin dün aşkam bilgisayarı açması oldu. Açıp 15 dakika kullanıp kapatmış. Ben açıyorum açılmıyor, sen nasıl açtın dedim bastım açıldı işte diyor :)

Bu yüzden en sonunda kafam bozuldu aradım teknik servisi gelin alın şunu diye ve bu sabah servise teslim ettim. Her neyse yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.

Hocam dediklerinizi harfi harfine yaptım, işlem sırasında flash memory kısmı 0123456789ABCDE şeklinde tek tek programlandı. Sonra bu kısım yeniden başladı ancak 01234 olduktan sonra bilgisayar kapanıp yeniden başlıyor. 10 kere falan denedim ama her seferinde aynı yerde kapanıyor. Kapanırken yeşil bir pencere çıkıyor ama görüntüsünü yakayamadan kapanıyor. Bu kapandığı anın ekran görüntüsü

7426incie3675457.jpg

Bir de Biosda optimal default şeçeneği yok. Bunu araştırdım Laptoplarda bu seçenekler engellenmiş olabiliyormuş. Biosun ekran görüntüsü :

8596incix5584822.jpg

- - - Güncellendi - - -

Murat5038'in dediklerini yaptım ama sonuç yine negatif.

- - - Güncellendi - - -

BIOS'u sıfırlamak sorunu mu çözer mi acaba?
Biosu zaten güncelemişsiniz. Programın hata verdiği yok :) Flashlama bittiği yazıyor ve bitince haliyle bilgisayar kapanıp açılacak siz tekrar tekrar flashlamaya çalışmışsınız. Modeli nedense görmüyor sizin bundan dolayı problem olabilir, Default seçeneği yazmaması olmadığı anlamına gelmez :D F9 tuşu default yapıyor F10 tuşu ile de kaydedebiliyorsunuz F9 VE F10 yapıp boot seçeneğinden Format dvd'si veya Usb belleği seçip formatlayın. Eğer işletim sisteminde hasar yoksa direk f9 ve f10'dan sonra sistem açılması lazım bundan sonra sorun varsa bildirin. Servise vermişsiniz bunları geldikden sonra düzelme ise aklınızda bulunsun. helal olsun :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı