Mavi Ekran Hataları

MEZ4RC1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım geçen akşam bir anda görüntü çizikler ve gri pembe çizgiler oluştu. Ondan sonra bilgisayar açılırken ya da açıldıktan 10 sn kadar sonra çeşitli mavi ekran hataları vermeye başladı. Sürekli farklı bir mavi ekran hatası veriyor.
Verdiği hataların bazılarını not ettim:
  • KMOD-EXPECTİON-NOT-HANDLED(NTFS.sys)
  • MEMORY-MANAGEMENT
  • KERNEL-SECURİTY-CHECK-FAİLURE
  • PAGE-FAULT-IN-NONPAGED-AREA
  • IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL
  • UNEXPECTED-KERNEL-MOD-TRAP
  • SYSTEM-THREAD-EXCEPTİON-NOT-HANDLED
  • CRİTİCAL-PROCESS-DİED
  • BAD-POOL-HEADER
  • ATTEMPTED-WRİTE-READONLY-MEMORY
  • XC00002

Not ettiğim mavi ekran hataları bunlar.
Internet kablosunu çıkardım. Etki etmedi.
Güvenli modda açabildim 1 kez bir sorun olmadı ama hiçbir tıkladığım şey açılmadı.
Ondan sonra güvenli moda girmek istiyorum diyene kadar hata veriyor artık.
Windows başlamadan kurtarmaya girip Windows'u yeniden yükle dedim ama o sırada yine mavi ekran geldi.
Elimde Windows CD'si yok Windows 7 ile geldi ben de 10'a güncelledim. Güncelleyeli aylar oldu.
Sorunum budur arkadaşlar. Yardım ederseniz sevinirim.
NOT: Şu an bilgisayar açılıyor, bazen"otomatik onarıma hazırlanıyor" diyor bazen demiyor, sonra mavi ekran atıp yeniden başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar masaüstüne gelemeden mavi ekran verdiği ve güvenli moda girmeye çalışırken de mavi ekran verdiği için bunu yapamam sanırım.

Merhaba, öncelikle birden fazla bellek modülü kullanılıyorsa bellekleri tek tek deneyerek ve ayrıca farklı bellek yuvalarında deneyerek bilgisayarı açmaya çalışın ve mutlaka memtest ile kontrol edin (sonucu belirtin). Birden fazla sabit disk takılıysa sistem diski haricindekileri çıkartıp bilgisayarı açmaya çalışın. Tek bir sabit disk kullanılıyorsa farklı bir bilgisayara takıp kapsamlı bir hata kontrolünden geçirin. Farklı bir güç kaynağı ile deneme imkanınız varsa mutlaka deneyin. Bu işlemleri yaparken bilgisayara bağlı olan harici donanımları çıkartın. Özet olarak şunu belirteyim; yukarıdaki işlem sırası veya kolayına gelecek bir sıralamayla bilgisayar bileşenlerini kontrol etmelisin (tüm bileşenler). Ben işlem sırasını belirttiğin mavi ekran hatalarına göre yaptım. İnşallah basit bir sorundur ve seni masrafa sokmaz. Kolay gelsin.

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

HD Tune Pro 5.50

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…