Mavi ekran hataları

Emrahbaydere

Hectopat
Daha fazla  
2 haftadır mavi ekran hatası alıyorum 4 5 kere format attım sürücü güncellemelerini yaptım Windows güncellemeleri tamam Windows bellek tanılama ile RAM tarattım sorun çıkmadı. Hata kaynağı nedir bilmiyorum? Mavi ekran hataları sürekli farklı hataları veriyor. @Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
En son böyle bir sorun ile karşılaştığımda sonu ekran kartının yanmış olduğunu öğrenmemle sonuçlanmıştı. Kasanın içini açıp donanımları kontrol edin derim.

2 haftadır mavi ekran hatası alıyorum 4 5 kere format attım sürücü güncellemelerini yaptım Windows güncellemeleri tamam Windows bellek tanılama ile RAM tarattım sorun çıkmadı. Hata kaynağı nedir bilmiyorum? Mavi ekran hataları sürekli farklı hataları veriyor. @Ali Güngör @Recep Baltaş
Genelde bellekten dolayı oluyor mavi ekran hataları. Memtest86 programı ile belleğinizi test etmenizi öneririm.

Sistem özelliklerini ve hata raporlarını da ekler misiniz konunuza?
bad_pool_header (stopcode) diye bir hata çıkmıştı en son hata sistemim ryzen 1700x 8gb 2666 mhz kingston hyperx ram gtx 1050 ti 4gb gaming x wd 1 tb 7200 rpm hdd thermaltake 700watt psu
Genelde bellekten dolayı oluyor mavi ekran hataları. Memtest86 programı ile belleğinizi test etmenizi öneririm.
memtest yapmadım ama bellek tanılama yapmıştım sorun çıkmamıştı ne kadar güvenilir bellek tanılama bilmiyorum ama onda sorun yoktu
hdd den şüphe ediyorum önceden tırt sesi geliyordu kasadan saniyelik kasılma oluyordu ekranda

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı