Mavi ekran hatası %0'da kalıyor

Daha fazla  
Bilgisayar farklı farklı mavi ekran hataları veriyor. Ama mavi ekranda %100 olmuyor %0 da kalıyor ve BIOS’a atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran hatalarının %90'ı RAM'den kaynaklıdır. %0 olması ve kalması mavi ekrandan sonra minidump dosyası oluşturamadığı anlamına gelir. Bu duruma kadar geldiyse önceden de mavi ekran almış olmanız gerekir minidump dosyalarını kontrol ediniz. Aralarında aynı hatayı alıp mavi ekrana geçmiş ama %100 olmuş minidump kesinlikle vardır. Heralde şu anki durumda sizin problemeniz ilerlemiş artık minidump bile oluşturamıyor. Bu video ile minidumplara bakabilirsiniz gerekli aşamalar orada var. Eğer mini dumpları okuyup anlamadıysanız minidump dosyalarınızı burada paylaşabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mavi ekran hatalarının %90'ı RAM'den kaynaklıdır. %0 olması ve kalması mavi ekrandan sonra minidump dosyası oluşturamadığı anlamına gelir. Bu duruma kadar geldiyse önceden de mavi ekran almış olmanız gerekir minidump dosyalarını kontrol ediniz. Aralarında aynı hatayı alıp mavi ekrana geçmiş ama %100 olmuş minidump kesinlikle vardır. Heralde şu anki durumda sizin problemeniz ilerlemiş artık minidump bile oluşturamıyor. Bu video ile minidumplara bakabilirsiniz gerekli aşamalar orada var. Eğer mini dumpları okuyup anlamadıysanız minidump dosyalarınızı burada paylaşabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk mavi ekran hatasından beri kesinlikle %100 olmadı. 3 hafta içinde 3-4 kere format atmak zorunda kaldım. Masaüstüne geliyor. 25-30sn sonra donuyor. Mavi ekran veriyor %0 da kalıyor. Sonrasında ise bios’a atıyor.
Bendede 0'da kalıyor. fakat yinede minidump dosyasını oluşturuyor. Ben direk reset atıyorum.
Reset attım fakat yine aynı sorunla karşılaştım.

İlk mavi ekran hatasından beri kesinlikle %100 olmadı. 3 hafta içinde 3-4 kere format atmak zorunda kaldım. Masaüstüne geliyor. 25-30sn sonra donuyor. Mavi ekran veriyor %0'da kalıyor. Sonrasında ise BIOS’a atıyor.

Reset attım fakat yine aynı sorunla karşılaştım.

Format attınız ve düzelmediyse ki 3-4 kere diyorsunuz o zaman sorun yazılımsal değil donanımsal. Büyük ihtimalle RAM'lerde problem vardır ama hemen gidip RAM almayın uyumlu bir RAM bulun evde başka laptop veya arkadaşınızın laptopun da var ise takıp deneyiniz. Eğer çalışıyor ise yeni RAM almanız gerekir. RAM değişimlerin de format atmanıza gerek yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı