Çözüldü Mavi Ekran Hatası 0x000000d1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

özgür2

Kilopat
Çözüm
Ağ sürücüsünü güncelleyince ve güvenlik programını silince sorun kalmaması lazım. Devam ederse Windows 10 kurun. Yine devam ederse anakartı iade edin.

083013-14773-01.dmp — RGhost — Dosya paylaşımı

- - - Güncellendi - - -

Bu da ikinci mavi ekran hatası.

- - - Güncellendi - - -

(Intel (R) Ethernet Bağlantısı I217-V) bu güncellendi diğerleri olmadı. Ayrıca antivirüs programının (norton) ayarları nasıl sıfırlanacak?
Yine aynı nedenden mavi ekran almışsınız. Verdiklerim Verdiğiniz bilgiler doğru ise uyması lazımdı. TW id şifre gönderin posta ile.

Sorunu çözen şey bize yolladığın minidump dosyaları değil. Sorunu çözecek olan şey verdiğimiz tavsiyelere kulak vermek. Ağ kartı sürücünü güncelle diyoruz ama bu yönde yaptığın bir ilerleme görmüyorum.

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: NETIO.SYS

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000d1 (0x0000000000000008, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 
0xfffff88001998a1d)

*** NETIO.SYS - Address 0xfffff88001998a1d base at 0xfffff88001973000 DateStamp 
0x5034f6a0

Yine aynı nedenden mavi ekran almışsınız. Verdiklerim Verdiğiniz bilgiler doğru ise uyması lazımdı. TW id şifre gönderin posta ile.

Verdiğim bilgiler doğru. Bu ID şifre neyin ve nereye göndermem lazım. Bir de realtek güncellemesi bilgisayarın ses düzenini bozdu. Programla tarattığımda güncellenmiş gözükmüyor. Bluetoot linki vermiştiniz güncelleme için hangisini indireceğimi bilemedim bu konularda fazla bilgim yok.

- - - Güncellendi - - -

Sorunu çözen şey bize yolladığın minidump dosyaları değil. Sorunu çözecek olan şey verdiğimiz tavsiyelere kulak vermek. Ağ kartı sürücünü güncelle diyoruz ama bu yönte yaptığın bir ilerleme görmüyorum.

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: NETIO.SYS

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000d1 (0x0000000000000008, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 
0xfffff88001998a1d)

*** NETIO.SYS - Address 0xfffff88001998a1d base at 0xfffff88001973000 DateStamp 
0x5034f6a0

Recep Bey bu konularda bilgim yok. Siz Ağ Kartı sürücüsünü güncelle dediğinizde benim yukarıda verdiğim güncelleme seçeneklerinin içindedir diye düşündüm. (Intel (R) Ethernet Bağlantısı I217-V) bunu güncellemiştim. Sizin dediğinizle lakalı değilmiş. Burdan ne kadar alakalı olduğumu görebilirsiniz. İnternetten baktım yarın da Ağ Kartını güncellemeye çalışacağım. Bir de antivirüs programının sorun olabileceğini söylediniz antivirüs prg. sıfırlamak gerekiyormuş. Murat ardaşımız öyle söylemişti ama bu konuda bilgi veren olmadı. Bu sebeplerden dolayı ilerleme kaydedemedim. sizin de belirttiğiniz gibi.

Antivirüs programını silin. İnternet kablolu mu bağlanıyorsunuz kablolu mu?

Kablolu bağlanıyorum. Antivirüs programını sildikten sonra ne yapmalıyım? Bir de ağ kartını 3DP-NET ismli programla taratıp güncellemek istedim güncellemeye gerk yo diyor. Bilmiyorum ne kadar sağlıklı.

- - - Güncellendi - - -

Recep Bey siz Driverldentifier tarama programı şifresi veriyordunuz. Hala veriliyorsa ben de yararlanabilirmiyim.

Konuda belirtin, halen yaralanabilirsiniz.

Güncel sürücüyü dener misiniz:

Download Intel® Network Adapter Driver for Windows 8.1*

Onu yükledim (Intel (R) Ethernet Bağlantısı I217-V) bundan bahsediyosunuz yanılmıyorsam. Sizin verdiğiniz linkten de denedim yüklü olarak gösteriyor anladığım kadarıyla. Yukarıda belirttiğim çoğu güncellemeleri yaptım.

- - - Güncellendi - - -

Kalanlar;
DriverIdentifier programı:
Bluetooth Aygıtı (Kişisel Alan Adı)
PCI VERİ yolu
Intel (R) Management Engine Interface
Genel USB Hub
Genel USB Hub

DriverAgent:
HID uyumlu fare
HID uyumlu tüketici denetimi aygıtı
USB Giriş Aygıtı
USB Giriş Aygıtı
HID Klavye Aygıtı
Samsung ML-1660 Series
USB 2.0 PenDrive USB Device

İki ayrı program bunları gösteriyo güncellenmemiş olarak bunlar sorun yaratırmı bilmiyorum. Bunun dışında antivirüs programını silin demiştiniz. Sildikten sonra ne yapmam gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı