Mavi Ekran Hatası Ardından SSD Okumuyor

dgnfath

Decapat
İyi akşamlar,
Bilgisayarımda çok sık olmamakla beraber(haftada 1 defa) ''UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION'' ya da ''REFERENCE_BY_POINTER'' kodlu mavi ekran hatasını alıyorum ardından sistem kendini kapatıyor ve sonrasında SSD'yi görmüyor ve boot etmiyor. Bios ekranına girip hiç bir işlem yapmadan normal bir şekilde Save and Exit yapınca sistem normal bir şekilde açılıyor.

Bazı zamanlar önemli bir proje üstünde çalışırken bu durum başıma geliyor. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

SSD Markası : XPG SX6000 Pro 256 Gb NVME M.2 SSD

Minidump klasörü boş gözükmekte, CCleaner tarzı herhangi bir programa sahip değilim ve Otomatik Bellek Dökümü seçeneğim de açık gözükmekte.

İyi akşamlar,
Bilgisayarımda çok sık olmamakla beraber(haftada 1 defa) ''UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION'' ya da ''REFERENCE_BY_POINTER'' kodlu mavi ekran hatasını alıyorum ardından sistem kendini kapatıyor ve sonrasında SSD'yi görmüyor ve boot etmiyor. Bios ekranına girip hiç bir işlem yapmadan normal bir şekilde Save and Exit yapınca sistem normal bir şekilde açılıyor.

Bazı zamanlar önemli bir proje üstünde çalışırken bu durum başıma geliyor. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

İyi akşamlar,

Merhaba ayni sorunu xpg sx6000 pro ile bende yasiyorum. Ne zaman hata verecegi belli olmuyor belki 1 gun belki 1 hafta sonra, bilgisayari bir sure kapali tuttuktan sonra ssd kendini ancak o zaman gormeye basliyor 2 kere garantiye gonderdim saglam diyip geri yolladilar siz cozume ulastiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı