Mavi ekran hatası (BCCode:124)

TOLOS

Kilopat
Makaleler
2
Öncelikle mavi ekran az geliyor zırt pırt gelmiyor ve bilgisayar acayip yavaş (her yerde takılıyor, her şeye geç giriyor nerdeyse), aslında bu hatayı 1,5 senedir alıyordum. Şöyle böyle idare ediyodum, 1 ay önce bir bilgisayarcıya götürdüğümde sorunu çözmüşlerdi. 1 aydır bilgisayarı sıfır kapanma ile kullanıyordum, herhangi bir şekilde donması yoktu. Fanlardaki sesler bile azalmıştı çok rahattı bilgisayar, ama 1 hafta önce falan battlefield3'e girmemle birlikte (girmez olaydım) tekrar mavi ekran yedim. (Win8.1 kullanıyordum)

Sonra mavi ekran hatasının ortasında reset attım bilgisayara (neden attıysam), geri açtığımda sistem dosyaları bozulmuştu galiba. Her şeyde dll hatası veriyodu (şu dll eksik gibisinden). Sonra Win 7 yükledim, dll hataları falan düzeldi haliyle, ama mavi ekran devam ediyor hala. Her neyse çok uzun oldu, minidump dosyalarını upload ettim bir çözüm bulabilirseniz çok sevinicem. Yoksa yine bilgisayarcıya gideceğim son çare, iyi günler.

Minidump: Minidump.zip — Yandex.Disk

Son düzenleyen: Moderatör:

Bios updater açtığımda "Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil. Bilgisayarınızın sistem bilgilerine bakarak, size programın x86 veya x64 sürümlerinden hangisinin gerektiğini belirleyin ve yazılımın yayımcısına başvurun." yazıyor. Halbuki 64bit seçiyorum indirirken buradan: ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download M4A87TD/USB3

Biosum zaten güncelmiş, bios'u sıfırladım fakat şimdi de biosta harddisk'im removable dev. olarak gözüküyor ve pc açılmıyor. Bootmgr eksik yazıyor ne yapabilirim?

Size bıos sürümünü kontrol edin demiştim değil mi? Tekrar güncellemeyemi çalıştınız?
Bıos'u defaulta alıp ve temiz kurulum yapar mısın?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı