Mavi ekran hatası bilgisayara zarar verir mi?

Daha fazla  
Mavi ekran hatası bilgisayara zarar verir mi, performansı düşer mi?

Bu tür hataları birkaç kez alınca bilgisayarın düzgün çalışması, sağlıklı çalışması açısından format atmak gerekir mi?

İnternette şöyle bir bilgi var ama sizce doğru mu? "Microsoft'un verdiği mavi ekranlar, PC'niz düzgün bir biçimde çalışmaya devam edemeyecek bir hale geldiğinde karşınıza çıkar (yeniden başlatılana dek). Dolayısıyla bu hatalar, sisteminize zarar verebilecek bir durum varsa her şeyin durdurulduğunu, herhangi bir zarar görmeyeceğinizi gösterir."

Örnek olarak ben bu hatayı alıyordum ama düzelttim ve artık bu hatayı vermiyor.

Dosya Ekleri

• 399F4757-10A1-4743-B3FD-058E654E849F.jpeg
    399F4757-10A1-4743-B3FD-058E654E849F.jpeg
    218,6 KB · Görüntüleme: 215
Mavi ekran hatası bilgisayara zarar verir mi, performansı düşer mi?

Bu tür hataları birkaç kez alınca bilgisayarın düzgün çalışması, sağlıklı çalışması açısından format atmak gerekir mi?

İnternette şöyle bir bilgi var ama sizce doğru mu? "Microsoft'un verdiği mavi ekranlar, PC'niz düzgün bir biçimde çalışmaya devam edemeyecek bir hale geldiğinde karşınıza çıkar (yeniden başlatılana dek). Dolayısıyla bu hatalar, sisteminize zarar verebilecek bir durum varsa her şeyin durdurulduğunu, herhangi bir zarar görmeyeceğinizi gösterir."

Örnek olarak ben bu hatayı alıyordum ama düzelttim ve artık bu hatayı vermiyor.

Mavi ekran nedenleri diskin bozuk olması sürücüleri yanlış yüklemen veya driver bilgisaya yük bildirmesi ve kullandığın programlar çökertiyor PC'yi.

Geri
Yukarı