Çözüldü Mavi ekran hatası ( dpc_watchdog_violation)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Konuk

Kilopat
Yer
İstanbul
Video izlerken böyle bir mavi ekran hatası verdi. Dump dosyasını da ekliyorum.
030713-34819-01.rar
Kullanıcı olarak ASP.NET diye bir kullanıcı da vardı. Araştırdığım kadarıyla virüs sonucu oluşan bir durummuş. Kullanıcılardan kaldırdım fakat bilgisayara bulaşıp kendini gizlediğini düşünüyorum. Bu durumu onarabilecek program önerebilir misiniz? ( Combofix vs.) Acaba bu mavi ekranın bununla bir ilgisi olabilir mi?

Belki bununla da ilgisi vardır diye ekledim. Bu arada toplamda 3 kez aynı hatadan mavi ekran verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: NDProxy.SYS

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000133 (0x0000000000000001, 0x0000000000000784, 0x0000000000000000, 
0x0000000000000000)

*** NDProxy.SYS - Address 0xfffff8800ac82aa0 base at 0xfffff880043bb000 DateStamp 
0x505ab2cb

Hataya neden olan dosya NDProxy.SYS, daha çok ağ ile ilgili bir dosya. Bir güvenlik duvarı veya güncel olmayan bir ağ kartı sürücüsü yüzünden olmuş olabilir bu hata. Virüs gibi gelmedi bana.
Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: NDProxy.SYS

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000133 (0x0000000000000001, 0x0000000000000784, 0x0000000000000000, 
0x0000000000000000)

*** NDProxy.SYS - Address 0xfffff8800ac82aa0 base at 0xfffff880043bb000 DateStamp 
0x505ab2cb

Hataya neden olan dosya NDProxy.SYS, daha çok ağ ile ilgili bir dosya. Bir güvenlik duvarı veya güncel olmayan bir ağ kartı sürücüsü yüzünden olmuş olabilir bu hata. Virüs gibi gelmedi bana.

Çözüm
Driver identifier ethernet kartı sürücüsünün güncel olduğunu gösteriyor. Ancak yakın zamanda Intel Wifi Link 5100 agn driver güncellemesi yapmıştım. Durumla alakalı olduğunu zannetmiyorum ancak sorun Java update sonrasında çıkmaya başladı. Ben de o ana sistem geri yükleme yapmak istedim fakat sistem geri yükleme yapamadım. Çıkan hatada bir dosyaya ulaşılamadığından ve bu durumun antivirüs programından kaynaklanabileceği yazıyordu. Ben de virüs programını kapatıp denedim fakat yine aynı hatayı verdi. Güvenli modda başlatıp yapmak istedim fakat bilgisayar açılırken "F8" tuşuna bastığımda tepki vermiyor. Normal bir şekilde açılmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda Casper'ın bana gönderdiği orijinal BIOS dosyasıyla güncelleme de yapmıştım halbuki.

Daha yeni kurmuştum sistemi fakat aynı sorunu bir kez daha yaparsa dediğiniz gibi tekrar kurulum yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Önceki mesajda belirttiğim kablosuz ağ sürücüsünü kaldırdım. Java güncellemesini de kaldırdım. Sonrasında bir daha o hatayla karşılaşmadım. Yalnız şöyle bir sorum var. Hd Tune ile taratıp koyduğum sonuca göre hard diskin durumu nasıl ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı