Mavi Ekran Hatası Kuzey Köprüsünden Kaynaklı Olabilir mi?

zirvesahibi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi

Dün böyle konu açmıştım fakat kimseden cevap gelmedi. Çünkü sorun çok tuhaf bende mecburen bilgisayarcıya gittim. Kuzey ana köprüsünden dolayı olacağını söyledi. Sizce böyle bir şey mümkün müdür? Kuzey ana köprüsü arızalı olsa bir harddiskte Windows nasıl mavi ekran vermeyip diğerlerinde verir? Sizce bu bilgisayarcıya güvenilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi sağ olsun cevapladı. Bu konu icin kusura bakmayin, yine de isteyen kuzey köprüsünü cevaplayabilir. Tesekkurker.

Eski Windows ile hata almanızı normal. Temiz olarak güncel Win 10 1903 kurun. Tekrar olursa farklı konu açmak yerine konunuzdan devam edin yeni dump dosyalarını paylaşıp.
Her türlü sürümü denedim. İşletim sistemi olarak Ubuntu bile kurdum Windows 7,8,10 (10'un farklı versiyonlarını bile kurdum) ama çözüm olmadı. BIOS'u da sıfırladım. Hatta farklı BIOS sürümlerini bile denedim. Ekran kartı olmadan format bile attım ama nafile. Sizinde kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin teşekkürler.

Denedim derken kurdum hepsini. İlginize teşekkürler. Diğer yazımda da belirttiğim gibi tuhaf olan durum aynı sitelere Chrome, Opera, Firefox vb ile girerken istisnasız mavi ekran ama Edge tarayıcısında yok. Size katılıyorum yazılımsal ama ben zaten defalarca son sürüm kurdum.
Şimdi son sürümü tekrardan kurup, BIOS ayarlarını sıfırlayıp minidump dosyasını paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı