Mavi Ekran Hatası MemTest Passed

İşletim sistemi
Windows 10

leylunehar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

2 yıl oldu sistemi toplayalı ilk yıl için hiç sorun çıkarmasa da geçen yıl mavi ekran vermeye başladı. Başlarda çok önemsemedim ayda bir belki veriyordu ama son 3 aydır her gün en az 5-10 kere veriyor. Ne yapmam gerektiği konusunda çok çaresiz kaldım.

Denediğim yöntemler:

-5 kere falan format atmışımdır.
-Tüm sürücüleri kaldırıp official driverlarını kendi sitelerinden yükledim
-Microssd vardı sorunun ondan kaynaklandığını düşünüp soketini değiştirirken ki (HDDTune temiz gösterdi) ssdyi RAW formatına soktum hala düzeltemedim.
-Yeni ssd aldım bunu da test ettim bu da temiz çıktı.
-Memtest86 ile 3 kere test ettim ama dual olarak yaklaşık 3 saat sürdü ve error ile karşılaşmadım.
-Benchmark ile testleri gerçekleştirdim hiç bir sorun çıkmadı.
-BIOS güncelledim
-UEFI win10 kurdum orjinal sitesinden
-ASUS sitesinden tüm sürücüleri chipset realtek vs. kurdum.
-Win10 kendi ram testini gerçekleştirdim yine sorun gözükmedi.
-Tek ram farklı slotlar ya da slot temizliği ram temizliği yaptım.

Sistemim:

ASUS Rog B450-F Gaming
MSI Ventus RTX 2070
AMD Ryzen 3600
Adata XPG D60 3000 MHz 8x2 Gb
Netac SSD
Eski ssd Toshiba RC100
HighPower Bronze+ 750W

NOT: Mavi ekran ile Chrome da çökmelerde başladı bazen 3dklık bir videoda 4 kere 'Hay Aksi' mesajı alıyorum. Chrome kurup Opera bile kursam nadiren o da çöküyor. PUBG oynarken hata kodu olmadan çökme yaşıyorum.

Konu günceldir arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Teşekkür ederim dediklerinizi yaptım ama ne yazık ki yine düzelmedi. Mavi ekran azaldı ama oyunlardan yine atıyor ve chromeda çökme iki gündür yaşamadım sadece 2 kere mavi ekran verdi.

@leylunehar
İşine yarar mı bilmiyorum, şu sitede anlatılanları bir denemeni rica edeceğim.
Ek olarak:
Bellek hatası olduğundan bahsediyor, driver sorunların var.
(Audiodg.exe, Windows için Ses Aygıtı Grafiği)
(WOF.sys
Windows Overlay Filter)
(Steam.exe)
(Dxgmms2
.sys , Grafik Oluşturma ile ilişkili bir Windows sistem sürücüsü dosyasıdır.)

İlk mesajını okudum fakat, BSOD açıklamaları belleklere işaret ediyor. Ama RAM, ama HDD, ama SSD bilemiyorum. Umarım çözülür sorunların. Bu kadar BSOD alsam kafayı yerdim herhalde. :)
Hep aynı Windows Setup'ını mı kullanıyorsun, yoksa değiştirdin mi hiç?

Son düzenleme:
@leylunehar
İşine yarar mı bilmiyorum, şu sitede anlatılanları bir denemeni rica edeceğim.

Ek olarak:
Bellek hatası olduğundan bahsediyor, driver sorunların var.
(Audiodg.exe, Windows için Ses Aygıtı Grafiği)
(WOF.sys
Windows Overlay Filter)
(Steam.exe)
(Dxgmms2
.sys , Grafik Oluşturma ile ilişkili bir Windows sistem sürücüsü dosyasıdır.)

İlk mesajını okudum fakat, BSOD açıklamaları belleklere işaret ediyor. Ama RAM, ama HDD, ama SSD bilemiyorum. Umarım çözülür sorunların. Bu kadar BSOD alsam kafayı yerdim herhalde. :)
Hep aynı Windows Setup'ını mı kullanıyorsun, yoksa değiştirdin mi hiç?
Yorumun için teşekkür ederim öncelikle. SSD'i sırf bu yüzden RAW formatına soktum ve yenisini aldım. Sorunlarım düzelir sandım ama yeni SSD ile de hatalar devam etti. Geriye RAM kaldı ama memtest86 ile hiç bir sorun gözükmedi. Formatları farklı setuplar üzerinden yaptım. Sorun hala devam ediyor üstelik ilerleyen boyutlarda. Mesela eskiden sadece masaüstünden mavi ekran veriyordu oyunlarda hiç bir sorun yaşamıyordum. Artık oyun oynarken saat başı masaüstüne atıyor bilinmeyen hata raporu ile. Tüm web tarayıcılarında sayfa çökmesi yaşıyorum. Bazen o kadar sıklıkla oluyor ki 5 dk olan videoda 5 kere sayfa yeniliyorum. Linkte attıklarının çoğunu yaptım tekrar bakıp yapmayı deneyeceğim.
Sanal Bellek kapasitelerini değiştirdim artık sadece bilgisayar boştayken mavi ekran veriyor. Saatlerce oyun oynuyorum üstelik işlemciyi grafik kartını yoran oyunlar ama hiç bir sorunla karşılaşmıyorum. Video izlerken youtube üzerinden veya masaüstündeyken mavi ekran alıyorum.
Sanal Bellek kapasitelerini değiştirdim artık oyunlarda saatlerce oynamama rağmen mavi ekran vermiyor. Bilgisayar boştayken mavi ekran alıyorum. İnt. tarayıcıları çökmeye devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı