Mavi ekran hatası "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA"

Berat Türkmen

Kilopat
Konu başlığında da belirttiğim gibi "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" hatası alıyorum. Daha önceki konulardan baktım, RAM'de sorun olduğunda bu hata çıkabiliyormuş. Yaklaşık 3 ay önce aldım yeni RAM'lerimi ve aldığım gibi test etmiştim bir sorun yoktu ama gene test edeceğim. Test ettikten sonra sonuçlarını eklerim ama gene de önceden konu açıp minidump dosyamı paylaşmak istedim. Belki teste gerek kalmadan bulabilirsiniz diye. Şimdiden teşekkür ederim.

Minidump dosyası: Desktop.rar. Bugün 2 kez PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası aldım. 2 gün önce de farklı bir hata almış olabilirim veya aynı hata da olabilir, onların minidump dosyasına da bilen biri bakarsa sevinirim.

Bluetooth cihazınız varsa çıkartın. Genel olarak sistemdeki Bluetooth bağlantıları kaldırın veya kapatın.

MSI Afterburner ve Kaspersky kaldırın.

Bellekleri kontrol ettiğiniz söylemişsiniz. XMP kapatarak tekrar test edin isterseniz.

BIOS güncelleyin.

HD Tune ile disklerinize "Bad Sector taraması yapın. "Quick scan" kapalı olacak şekilde bir tarama yapın.

Sisteme bir Samsung cihaz bağlı galiba. Onu da çıkartın. (Bluetooth dahil olsa bile)

Rehberi uygulayın.

@Berat Türkmen Son durum nedir?

Geri
Yukarı