Mavi ekran hatası sonrası SSD görünmüyor

Bütçe
1000

borishbb10

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
İntel M2 500GB
Anakart
ROG B450F Gaming
Merhaba arkadaşlar. Geçen bir konu açmıştım fakat çözüm bulamadım ve şöyle bir gelişme oldu. Masaüstünde veya oyunda iken mavi ekran yiyordum ve restart attıgımda sadece BIOS açılıyordu, bilgisayar açılmıyordu. M.2 SSD mevcut ve yerini değiştirdiğimde bilgisayar açılıyor. Fakat tekrar mavi ekran yiyorum ve yine aynı şekilde anakart üzerinde SSD'yi çıkarıp taktığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor. Bu durumda SSD mi arızalı, yoksa anakartımda falan mı sorun var? Yapabileceğim test vs var ise yardımcı olma şansınız var mı?

Muhtemelen SSD arızalı. SSD marka ve modeli belirtir misin?
HD Tune ve CrystalDiskInfo ile bir kontrol et.
Sorun çıkarsa garanti varsa garantiye yolla, yoksa Secure Erase falan yapabilirsin. M.2 SSD'de Secure Erase sorun çıkarır mı bilmiyorum ama.

Dostum aynı bire bir sorun benim ofis ana bilgisayarımda var. SSD'nin kabloyu söküp taktım, hatta yeni kablo aldım ama yine düzelmedi.
Ne zaman sök tak yapsam düzeliyor. Muhtemelen diskte problem var. Bende gittiği yere kadar kullanacağım ve sonrası SSD'yi değiştireceğim.

Dostum aynı bire bir sorun benim ofis ana bilgisayarımda var. SSD'nin kabloyu söküp taktım, hatta yeni kablo aldım ama yine düzelmedi.
Ne zaman sök tak yapsam düzeliyor. Muhtemelen diskte problem var. Bende gittiği yere kadar kullanacağım ve sonrası SSD'yi değiştireceğim.

Vallahi hocam sorunun neyde olduğunu anlasam gidip yenisini alacağım. SSD alıp taksam, sorun başka bir şeyde ise boşa almış olacağım. O yüzden sorunu tespit etmem lazım. PC'yi kullanamıyorum resmen.

Muhtemelen SSD arızalı. SSD marka ve modeli belirtir misin?
HD Tune ve CrystalDiskInfo ile bir kontrol et.
Sorun çıkarsa garanti varsa garantiye yolla, yoksa Secure Erase falan yapabilirsin. M.2 SSD'de Secure Erase sorun çıkarır mı bilmiyorum ama.

Hocam Intel 500 GB bir SSD ama modeli eve gidince ileteyim.

Vallahi hocam sorunun neyde olduğunu anlasam gidip yenisini alacağım. SSD alıp taksam, sorun başka bir şeyde ise boşa almış olacağım. O yüzden sorunu tespit etmem lazım. PC'yi kullanamıyorum resmen.

Hocam Intel 500 GB bir SSD ama modeli eve gidince ileteyim.

James Donkey bir SSD vardı bende, arada gidip geliyor fakat 2.SSD olarak pek sık kullanmadığım ve sistem ile alakası olmayan dosyaları ona atıyorum. Noramlde sürekli gidip gidip geliyordu, fakat sonra kabloyu sert bir şekilde bastırarak taktım. Şu an 10-12 saat indirme yaptıktan sonra reset atmam gerekiyor, biraz da olsa düzeltmeyi başardım onu bu şekilde. Belki de kabloyu iyi takamamışsınızdır. Onu kontrol edin bir.

James Donkey bir SSD vardı bende, arada gidip geliyor fakat 2.SSD olarak pek sık kullanmadığım ve sistem ile alakası olmayan dosyaları ona atıyorum. Noramlde sürekli gidip gidip geliyordu, fakat sonra kabloyu sert bir şekilde bastırarak taktım. Şu an 10-12 saat indirme yaptıktan sonra reset atmam gerekiyor, biraz da olsa düzeltmeyi başardım onu bu şekilde. Belki de kabloyu iyi takamamışsınızdır. Onu kontrol edin bir.

Hocam kablosu yok diye biliyorum. Direk anakarta takıyorum SSD'yi.

Pardon hocam, SATA SSD vardı bende. Tek bir vidayı tamamen sıkıp diğer vidaya geçmeyin, hepsini azar azar sıkın. Yoksa tek bir tarafa doğru yamuk takılabiliyor.

Hocam sadece sağ tarafından vidası mevcut. Onu da normal derecede sıkıyorum. RAM'leri değişerek tekere düşürerek deneme yaptım. Yok AFK bırakıyorum 20 30 dakika sonra gelip bir bakıyorum BIOS ekranı açık. Mavi ekran yiyip kapanıyor. Fikri olan kimseyi de bulamıyorum. Sorunu tespit edemediğim için tüm hevesim kırıldı gerçekten. Bilgisayarı satasım var.

Hocam sadece sağ tarafından vidası mevcut. Onu da normal derecede sıkıyorum. RAM'leri değişerek tekere düşürerek deneme yaptım. Yok AFK bırakıyorum 20 30 dakika sonra gelip bir bakıyorum BIOS ekranı açık. Mavi ekran yiyip kapanıyor. Fikri olan kimseyi de bulamıyorum. Sorunu tespit edemediğim için tüm hevesim kırıldı gerçekten. Bilgisayarı satasım var.

Bilmiyorum hocam, sorun büyük ihtimal SSD ile alakalı. Farklı bir SSD falan varsa elinizde onunla boot etmeyi deneyin.

Geri
Yukarı