Çözüldü Mavi ekran hatası ve minidump dosyası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maiblack

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da görüldüğü üzere yeni bir sistem topladım yaklaşık 2 hafta oldu ama ara sıra mavi ekran hatası almaya başladım. Oyun oynarken herhangi bir mavi ekran hatası almadım, bilgisayar boştayken WattMan hatası alıyordum WHQL driver kurduktan sonra WattMan hatası geçti ama şimdi de bilgisayar 2 saniye kitlenip mavi ekran hatası veriyor. Bunun WattMan hatası olup olmadığını da WattMan hatası aldıktan sonra bilgisayar yeniden başladığında bildirim kısmında WattMan ayarları beklenmedik bir hatadan dolayı varsayılan ayarlara döndürüldü bildirimi alıyordum ama şu an öyle bir bildirim gelmiyor. Windows SSD'ye kurulu ve sağlık testi yaptım herhangi bir bad sectorle karşılaşmadım.
Minidump dosyam: Minidump.rar

Sistemim;
Ryzen 5 3600.
ASUS B450M-K.
Crucial 3200MHz RAM.
Toshiba 1 TB P300 SATA HDD.
Crucial 240GB BX500 SSD.
Sapphire Pulse RX 5600 XT.

Çözüm
Rica ederim. Götürmenize gerek kalmayabilir, yazılımsal bir sorunsa buradan da çözebiliriz. Hatta BIOS güncellemesi sorunu çözmüş bile olabilir, birkaç kere böyle bir duruma rastlamıştım. Sistemi bir süre gözlemleyin, sorununuz çözülürse belirtmeyi unutmayın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atarsınız.
Belleklere test yapın.
BIOS'unuzu güncelleyin.

Belleklere test yapın.
BIOS'unuzu güncelleyin.

Belleklere Windows'un kendi Windows bellek tanılama kısmından test yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Bu programdan da yapıyorum şimdi.
Belleklere test yapın.
BIOS'unuzu güncelleyin.

Kullandığım BIOS 1 sürüm eskisiymiş en son sürüme güncelledim ve Memtest86'in 3 saatlik testinden sonra RAM'lerde herhangi bir problem çıkmadı. Tekrardan mavi ekran alırsam bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan almıştım geri götüreceğim sanırım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Rica ederim. Götürmenize gerek kalmayabilir, yazılımsal bir sorunsa buradan da çözebiliriz. Hatta BIOS güncellemesi sorunu çözmüş bile olabilir, birkaç kere böyle bir duruma rastlamıştım. Sistemi bir süre gözlemleyin, sorununuz çözülürse belirtmeyi unutmayın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atarsınız.

Çözüm
hala sorunlar çözülüyormu?
benimde mavi ekran sorunlarım varda onun için

@ARDAFURKAN012 evet, hala daha sorunları çözüyoruz :) Aşağıdan yeni bir konu açarsanız yardım edebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı