Mavi ekran hatası

aaltan21

Femtopat
Bilgisayarım biraz eski olduğundan dolayı çeşitli sorunlar yaşıyorum. Önce HDD ile ilgili sıkıntı yaşadım ve HDD'yi değiştim. Şu anda ise sürekli mavi ekran hatası veriyor acaba sorun ekran kartında mı çünkü mavi ekran verince ekran kartının fanı aşırı hızlı dönüyor. DMP dosyalarını paylaşıyorum birisi ilgilenebilr mi lütfen?

Sistem özelliklerim: 4 GB RAM- Intel Dual Core Pentium E6500 2.93 GHz işlemci-BIOSTAR G41M7 anakart- NVIDIA 9600 GT 1 GB ekran kartı.

Şimdi dediklerinizi çok iyi anladım. Sistem dosyalarımda hata var ve bunu PC açılmadığı için komut istemiyle güvenli moddan scannow komutuyla düzeltebilirim. Peki Win 8.1 veya Win 10 yüklemek istersem bu sistem özellikleriyle çok kasma veya zorlanma olmaz mı? Bu arada ikinize de teşekkür ederim sorunumla anında ilgilendiğiniz için.

Bence Windows 8.1 Single Language 64 Bit hiçbir sorun çıkarmaz fakat isterseniz Windows 10 Single Language 64 Bit sürümünü de tercih edebilirsiniz. Single Language sürümünü tavsiye etmemin nedeni ise en hafif sürümlerden biri olması. SFC /scannow bir yere kadar düzeltebileceğinden dolayı temiz bir kurulumla Windows 8.1/10'a geçiş yapmanı öneriyorum.

Home ile Single Language arasında çok fark yok fakat ben Single Language tercih ederdim. Ayrıca sakın Windows 8 yüklemeyin Windows 8.1 yükleyin. Single Language sürümünde tek dil var. Bu sayede gereksiz şeyler yok. Ama aralarındaki tek büyük fark bu diyebilirim. Ben gerektiği yerde farklı dillere geçiş yapmak isterim dersen Home tercih edebilirsin.

Home ile Single Language arasında çok fark yok fakat ben Single Language tercih ederdim. Ayrıca sakın Windows 8 yüklemeyin Windows 8.1 yükleyin. Single Language sürümünde tek dil var. Bu sayede gereksiz şeyler yok. Ama aralarındaki tek büyük fark bu diyebilirim. Ben gerektiği yerde farklı dillere geçiş yapmak isterim dersen Home tercih edebilirsin.

Anladım teşekkür ederim ilginiz için.

Bence Windows 10 veya 8 yüklemeyin.
Sistem özelliklerimiz neredeyse aynı.
Ben Windows (8.1) Single Language sürümünü kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Tamamdır 8.1 Single Language yüklemeye karar verdim ancak Windows 10'daki gibi destek yok sanırım yine de yüklemeli miyim.

Desteği olmayan sürüm Windows 7. Windows 8.1 Windows 10 kadar güncelleme almıyor fakat emin olun Windows 7'den daha iyi. Ayrıca ben de belirtmiştim anakart modelini verirseniz ona göre BIOS atmamı fakat tam modeli bulamamıştım. @Murat5038 hocam bulmuş. Bir de BIOS güncellerseniz çok iyi olacaktır.

BIOS güncel değil güncelleyin.:
Güncelleme aracı:

HDsentinel ile disk sağlığını kontrol edin. Memtest ile de test edip sonucunu paylaşın.
Hocam benim konuma da bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı