Mavi ekran hatası

avc739

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce ekran kartım bozuldu, yerine MSI'nin GT 710 1GB modelini aldım, ekran kartını aldıktan 3-4 ay sonra sistem her açılışta on saniye donuyor, akabinde görüntü de gidiyor, sağ alt kısımda ise "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" uyarısı geliyordu. Sorunun güç kaynağından kaynaklandığını biliyorum, başka çarem yoktu. Şu anda güç kaynağı alacak param yok. Sistemi yaklaşık bir yıl böyle kullandıktan sonra bir gün kasanın içini açtım ve tesadüfen kasa fanının çalışmadığını gördüm. Fanı yağladım ancak bir yararı olmadı, son birkaç gündür ise her açılışta rastgele görüntü gidiyor ya da sistem mavi ekran veriyor (vıdeo_tdr_faılure) ek olarak HDD'den de tıkırtı sesi geliyor, sesten birkaç saniye sonra sistem kilitleniyor, on ya da yirmi saniye hiçbir şey yapamıyorum. Eğer bilgisayarı kapatmaz isem tıkırtı sesleri çoğalıyor. Ne yapmam gerekir?

Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın. Ama lütfen Google Drive üzerinden paylaşacaksanız Herkese Açık olarak paylaşın.

@Berrkay

Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın. Ama lütfen Google Drive üzerinden paylaşacaksanız Herkese Açık olarak paylaşın.

Yani sadece 1 minidump dosyası mı var? Öyleyse bu dosyayla bir şey söylemek gerçekten güç. Sistem özelliklerini ve diğer şeyleri öğrenmek için bir şey yazsam eksik çıkıyor ve ''could not find necessary interfaces'' hatası veriyor. Hiç yoksa sisteminizi siz belirtin ona göre çıkarımlarda bulunalım fakat yeni bir minidump olmadan gözü kapalı ip üzerinde yürür gibiyiz. Düşsek her şey biter. Sanırım anlatabildim.

Minidump dosyalarım ve sistemim de şöyle, minidump dosyalarını teker teker de yükledim rar'da sıkıştırırken hata oluşmuş, umarım bir yerde hata yapmamışımdır, anlayabilmişimdir sizi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıeqwe.PNG
    Ekran Alıntısıeqwe.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Alıntısı....PNG
    Ekran Alıntısı....PNG
    21,2 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı