Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Anakart BIOS ayarlarından AMD Turbo modunu kapattım. Çözüm bu kadarmış. Ayrıca bilgisayar yeniden başladığında şu hata kodu çıkıyordu, onu da ekleyim:

Bccode: 101.
Bcp1: 0000000000000021.
Bcp2: 0000000000000000.
Bcp3: FFFFF880009B2180.
Bcp4: 0000000000000004.
Sabit diskinizde sorun var. HDD kullanıyorsanız "bad sector" olayı olmuş olabilir. SSD kullanıyorsanız temiz kurulum sorunu çözebilir. Ama önce:
BIOS güncellemesi yapın. Sonrasında Clear CMOS yapın. Sorun devam ederse bellek testi de yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile silip WHQL sürüm kurun. DDU rehberi aşağıda.

2) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonuçları paylaşın.

Teşekkürler deneyeceğim. Bu arada sistemim:

FX6300
M5A78L M LX3
4GB RAM
350W Psu
750GB HDD
Sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın bu arada. Yine olursa da sadece yeni dosyayı paylaşırsınız.

Ddu ile sürücüleri sildim fakat yine mavi ekran devam ediyor.
Kesin olarak konuşabilecek yokmu dosyayı analiz edip?
Sabit diskinizde sorun var. HDD kullanıyorsanız "bad sector" olayı olmuş olabilir. SSD kullanıyorsanız temiz kurulum sorunu çözebilir. Ama önce:
BIOS güncellemesi yapın. Sonrasında Clear CMOS yapın. Sorun devam ederse bellek testi de yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RamTest86 da sorun yok. Ramler sıkıntısız yani.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı