Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ramboo

Decapat
Merhabalar.
Bilgisayarı aldığımdan beri mavi ekran hatasını yaşıyorum fakat ne yapacağımı bilmiyorum. Oyun oynarken sıkıntı olmuyor fakat YouTube'dan video vs. izlerken veriyor bu hatayı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, dosyalar ile falan da pek bir alakam yok. Detaylı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim :)

Çözüm
1) Avast kaldırın.

2) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel ve WHQL sürüm sürücü kurun. DDU rehberi aşağıda.

3) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanız aşağıda mevcut.

4) Chipset sürücünüzü kurun. Rehber video aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5) Aşağıdaki rehberi okuyun uygulayın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

NOT: Sorun çözülürse geri dönüş yapıp çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın.
Bize atacaksınız o dosyaları.

1) Avast kaldırın.

2) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel ve WHQL sürüm sürücü kurun. DDU rehberi aşağıda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

NOT: Sorun çözülürse geri dönüş yapıp çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın.

Çözüm
Hocam ben bu DDU nedir onu çözemedim indirecek miyim bir yerden onu da anlayamadım. :(

Google'a display driver uninstaller yazın çıkacaktır sonra kurun ekran kartınızı seçin ve kaldır ve yeniden başlata tıklayın bilgisayar yeniden başlayana kadar dokunmayın bilgisayara sonrada yeniden başlayınca internetten AMD veya NVIDIA ise driverini aratarak indiriniz.

Teşekkürler. :)

1) Avast kaldırın.

Not: Sorun çözülürse geri dönüş yapıp çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın.

Hocam, her şeyi sorunsuz bir şekilde hallettim fakat BIOS güncelleyemedim. Sanırım dosyanın biti uymuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alıntıladığım bölüme giderseniz detaylı açıklamanın olduğunu görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı