Mavi ekran hatası

Legnica

Hectopat
Daha fazla  
Cihazıma format attım ve AMD resmi sayfasından otomatik tanı aracını indirdim ekran kartı sürücüsünü kurarken mavi ekrana attı sürekli defalarca bambaşka mavi ekran kodlarıyla bilgisayarı her açışımda tekrar mavi ekrana attı. Güç bela Windows doğru yüklenmemiş uyarısı geldi, oradan gelişmiş başlatmaya girip tekrar format attım ve AMD sürücüsünü yükleyene kadar her şey güzeldi. Fakat yine aynı sorunlarla karşılaştım. Bozuk yüklenmiş ekran kartı sürücüsünü kaldıramadım bile, görev çubuğu dahi çalışmıyordu. Bilgisayarın tuşuna sadece bir kere basmak suretiyle kapattım şimdi açılmıyor. Siyah bir ekranda kalıyor, sadece fare işareti var. Mavi erkan analizi için gerekli dosyaları bile atamıyorum, ne yapmam gerekiyor? :(

1) Aşağıdaki sürücü websitesinden Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 Recommended (WHQL) sürümlü sürücüyü indirin. Daha sonra DDU ile eski sürücüyü kaldırıp indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU kullanım rehberi de aşağıda yer alıyor.

Site: https://www.amd.com/en/support/grap...s/amd-radeon-r5-300-series/amd-radeon-r5-m330

Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

2) Aşağıdaki sürücüyü kurun. (Synaptics)

3) Aşağıdaki rehberleri okuyup uygulayın ve sonucun ekran alıntılarını paylaşın. Attığım ikinci rehberin ilk 3 adımını uygulamanız yeterli bu arada. Siz sonuçların ekran alıntılarını çekmeyi unutmayın da.

Ek olarak neden 2004 sürümündesiniz? 20H2 sürümüne Windows Update ile geçiş yapın ya da güncel ISO ile temiz kurulum yapın. Sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Önce önerdiğiniz touchpad sürücüsünü ardından DDU ile mevcut sürücüyü kaldırdım her kurulumda mavi ekran veren ekran kartı sürücüsü bu sefer hatasız kuruldu mutluluğumu burada paylaşmak istediğim 3. aşamayı birazdan paylaşırım :)

Peki o halde. Siz dediklerimi uygulayın muhtemelen sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Diğer rehberleri uyguladıktan sonra onların ekran alıntılarını da paylaşın ki ona göre sorun devam ederse bir yol belirleyelim. Sorun çözülürse de çözüldüğünü belirterek geri dönüş yapmayı unutmayın lütfen. İyi günler dilerim.

Yine başa döndük, DISM kodlarını komut sistemine yazıp tarama yaparken rehberinize göre 3. kodda mavi ekran verdi, bende temiz bir kulumum için Microsoft sayfasından USB sürücüme son ISO'yu indirip tekrar bir kurulum yaptım, ekran kartı sürücüsünü en sona bıraktım bahsettiğiniz CMD işlemlerini önceden yaptım sorun çıkmadı ancak ekran kartı için önerdiğiniz sürücüyü başarıyla kurduktan hemen sonra "kernel Security check failure" koduyla mavi ekran aldım, ardından cihaz tekrar başlarken "system_service_exception" mavi ekran koduna ek olarak ''Win32kbase.sys" hatasını gördüm, şimdi HD Tune programı ile yeni aldığım SSD'yi taratıyorum, ISO dosyamda bir hata olduğunu düşünmüyorum hangi donanımımda arıza olduğunu anlamam için yardımcı olur musunuz?
Gerekli ekler aşağıdadır buyurun.

1) Dynamic Platform Thermal Framework Driver kaldırın.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirin. (Onboard)

3) Aşağıdaki sürücüyü kurun. (Bluetooth)

4) Harici bir USB kamera aygıtınız varsa bağlantısını kesin ve sürücüsünü kaldırın.

5) Harici bir klavye ya da mouse kullanıyorsanız bağlantılarını kesin.

6) Ekran kartı sürücünüzü yükleyemediyseniz tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

7) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntsını paylaşın.

Geri
Yukarı