Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

StunnerKillah

Femtopat
Daha fazla  

Sürekli bu hataları alıyorum bilgisayarı onardım, güncelledim, formatladım yine aynı hataları alıyorum yaklaşık 1 yıldır bu şekilde bir ara durmuştu tekrar başladı.

PC özellikler.

ASUS STRIX OC R9 380 4 GB ekran kartı.
AMD FX8120 X8 3,1 GHz işlemci.
16 GB DDR3 1866MHz G.Skill RAM.
ASUS M5A99X EVO anakart.
120 GB SSD.
1TB HDD.

İlk taktığım RAM arızalı ikinci taktığım RAM sağlam çıktı şu an tek RAM'e düstüm. RAM sorunu çözüldü, bakalım mavi ekran verecek mi? Bir de bilgisayarı açtığımda Windows yazısında takılı kalıyor resetledikten sonra açılıyor.
Minidump tekrar verdi :'( hocam işine karışmak gibi olmasın bir kontrol ette harddiskde problem olabilir mi acaba 120gb ssd 1tb harddisk var bot_device_led 8 saniye kadar kırmızı yanıyor Sorunlu pc burası kasamın içi mavi led şase yaptı çıkardım biraz karışık orası

Son düzenleme:
"DISM" rehberini uygula.

Bu dump dosyasında pek bir şey çıkartamadım.

1611208581021.png

Şu kablo ekran kartına bağlı ama diğer ucuna bir şey bağlı değil. Biraz karışık olduğu için pek anlayamadım ama tek bunu gördüm sorun oluşturabilecek.

Kasanın içinin tozunu alsan iyi olacak. Dikkatli bir şekilde yap.

İstersen diskleri kontrol edebiliriz. HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapabilirsin. HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık dereceni ve S.M.A.R.T verilerini paylaşabilirsin.

hocam bilgisayarcıya götürdüm. işlemci fanı değişecek dedi tamam dedi değiştirdi kabloları toplamasını söyledim toparladı format atmış. gta 4 yükledim ve oynadım birde stres testine soktum herhangi bir sorun olmadı dedi neyse eve geldim bilgisayarı şimdi açtım windows yazısında tekrar takılı kalıyor ve acar acmaz dakikasında mavi ekran verdi. bu arada ramlerin sağlam dedi takmış ikisinide şimdi yarın tekrar getir dedi sorun acaba kablolarımdamı

Sürekli bu hataları alıyorum bilgisayarı onardım, güncelledim, formatladım yine aynı hataları alıyorum yaklaşık 1 yıldır bu şekilde bir ara durmuştu tekrar başladı.

PC özellikler.

ASUS STRIX OC R9 380 4 GB ekran kartı.
AMD FX8120 X8 3,1 GHz işlemci.
16 GB DDR3 1866MHz G.Skill RAM.
ASUS M5A99X EVO anakart.
120 GB SSD.
1TB HDD.
Hocam bir kaç minidump daha gönderir misiniz? Hangi adımları uyguladığınızdan da bahsedebilir misiniz?
hocam bilgisayarcıya götürdüm. işlemci fanı değişecek dedi tamam dedi değiştirdi kabloları toplamasını söyledim toparladı format atmış. gta 4 yükledim ve oynadım birde stres testine soktum herhangi bir sorun olmadı dedi neyse eve geldim bilgisayarı şimdi açtım windows yazısında tekrar takılı kalıyor ve acar acmaz dakikasında mavi ekran verdi. bu arada ramlerin sağlam dedi takmış ikisinide şimdi yarın tekrar getir dedi sorun acaba kablolarımdamı
Memtest86x kullanıp bize sonuçları at, bilgisayarın güvenli modda çalışıyor mu?
Düzeltme: Önceden atılan mesajları göremedim bu yüzden böyle yazdım. Sorun belleklerde, 2 adet hata bulmuş ve test 6'dan geçememiş. Bilgisayarcının dediklerine aldanmayınız, çoğu buradaki insanlardan daha bilgisiz. Ayrıca işlemci fanı ne alaka ul*n? Herif mavi ekranı işlemci fanına mı bağlamış? Deli oldum akşam akşam.

Son düzenleme:
hocam hepsi mevcut caine ile konusmalarda memtest sonucları digerleri söylediklerinin sonuclarının hepsini yapip atmistim. ama biri arizaliydi onu söktüm saglam olan yine hata verdi tek ramdede yani daha önceki bilgisyarcıda power degismesi lazım dedi onuda değiştim yine aynı
Minidump
Minidump SPD memtest86 mininum bunlarda daha öncekiler
aldığım hatalar irql not less or equal , kernel security check failure

Son düzenleme:
Hocam hepsi mevcut caine ile konusmalarda memtest sonucları digerleri söylediklerinin sonuclarının hepsini yapip atmistim. Ama biri arizaliydi onu söktüm saglam olan yine hata verdi tek ramdede yani daha önceki bilgisyarcıda power degismesi lazım dedi onuda değiştim yine aynı.
Minidump
Minidump SPD memtest86 mininum bunlarda daha öncekiler
aldığım hatalar irql not less or equal , kernel security check failure
Sağlam olan hata verdiyse sağlam değildir hocam.

ram ikisininde hatalı olması garibime gidiyor. sabah adamın dükkanında mavi ekran vermiş. bana belirtmedi ve hata vermedi dedi aksamda paketleyip geri verdi aradım yine aynı dedim bios'a bakalım birde satalara bakalım dedi

Minidump2.rar yaptım buyrun

Son düzenleme:
Bozuk olan RAM'i çıkarttınız değil mi?

Diskleri kontrol edebiliriz. HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapabilirsin. HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık dereceni ve S.M.A.R.T verilerini paylaşabilirsin. Ek olarak SATA kablolarını kontrol et.

Windows 10 sürümün güncel değil. Windows 10 sürümünü güncelle. Windows güncelleştirmesi var ise yap.

"sfc /scannow" ve "DISM" rehberlerini uygulayabilirsin.

Format attın ama gene bir anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bulursa temizle.

İstersen hızlı başlatmayı kapatmayı deneyebilirsin.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

Yeni konular

Geri
Yukarı