Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

StunnerKillah

Femtopat
Daha fazla  

Sürekli bu hataları alıyorum bilgisayarı onardım, güncelledim, formatladım yine aynı hataları alıyorum yaklaşık 1 yıldır bu şekilde bir ara durmuştu tekrar başladı.

PC özellikler.

ASUS STRIX OC R9 380 4 GB ekran kartı.
AMD FX8120 X8 3,1 GHz işlemci.
16 GB DDR3 1866MHz G.Skill RAM.
ASUS M5A99X EVO anakart.
120 GB SSD.
1TB HDD.

Bu ülkenin sorunu dinlemiyorlar. Götürdüm harddisk diyor o zaman işlemci fanımı niye değiştirdin 4. Bilgisayarcı ve rahat 1500 lira kayıbım var çözüm yok bakalım şuan orada

İsteğin üzerine inceliyorum. normalde bu kadar ilerlemiş konuya bakmıyorum.

İlk olarak ekran kartının üstüne taktığı o saçma sapan fanın bağlantısını kesin.
RAM Gskill sorunlara neden olabilir bazen AMD anakartlarda.
RAM veya yeni aldığınız donanım hangisiyse onu çıkartın.
PSU kaç watt ve kaliteli mi belli değil. En az 600 W kaliteli bir PSU lazım.

Paylaştığınız ilk dosyaları silmişsiniz. Son verilen iki dosyayı inceledim ve disk kaynaklı gözüküyor, daha doğrusu dosya sistemiyle alakalı gözüküyor. Formatı mı doğru atamıyorsunuz? Çünkü Windows güncel değil gözüküyor. 20H2 yükleyin.

Malwarebyte kaldırın. Ağ sürücünüzü güncelleyin. USB wireless cihazı kullanıyorsan çıkart.
Modemi de resetleyip imzamdan KIS 2021 indirip sistemi tam tarama yapın.

Hocam aynı şekil disk ile alakalı gördüm. O yüzden testleri istedim.

Bu konunu üstüne biraz daha dursa daha iyi olacaktı. 1500 TL'nin yarısı boş yere gitmiş. Aynı testleri kendisi yapabilirdi aslında. OCCT, HD Tune , HardDisk Sentinel yazılımları ile aynı şekil test edebilirdi.

@StunnerKillah

Sana şu an önerim bu konuya biraz daha üstünde durman olacak. Burada 5-6 yıldır mavi ekran konularına yazan adam gelmiş. Ben ise 2 aydır bakıyorum. Murat hocam ile birlikte bence bu sorun çözülecek.

Sana şu an önerim bu konuya biraz daha üstünde durman olacak. Burada 5-6 yıldır mavi ekran konularına yazan adam gelmiş. Ben ise 2 aydır bakıyorum. Murat hocam ile birlikte bence bu sorun çözülecek.
Farklı bir konuda bana yazmış bu konu için zaten o yüzden geldim cevapladım :) Yoksa yazı başında dediğim gibi ilerlemiş konulara bakmıyorum.
Hocam aynı şekil disk ile alakalı gördüm. O yüzden testleri istedim.
Aynen farklı saçmalıkları da var sistemin hangi bilgisayarcıya gittiyse artık.

Geri
Yukarı