Mavi ekran hatası

Malwarebytes, Kaspersky kaldırın.
Ses sürücünüzü güncelleyin.
BIOS sanırım güncel değil güncelleyin.
Bir de Olay Günlüğü Raporu paylaşın. Hangi sürücü ya da donanım neden oldu bilmiyorum.

Malwarebytes, Kaspersky kaldırın.
Ses sürücünüzü güncelleyin.
BIOS sanırım güncel değil güncelleyin.
Bir de Olay Günlüğü Raporu paylaşın. Hangi sürücü ya da donanım neden oldu bilmiyorum.
Buyurun hocam. Olay Raporu

Moderasyon ekibi sağ olsun 1 saatlik haksız tatile çıkarttı. Tatil istemedim, şaka şaka.

Konuya gelecek olursak, HDD aygıtında birçok uyarı alınmış. HDD taraması yapmanızı öneriyorum, veri aktarımında da sıkıntı yaşanmış.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
NVMe SSD aygıtınıza da bir hata taraması yapın. HD Tune kullanacaksınız.
"Error Scan" yapılacak, "Quick Scan" kapalı olacak. NVMe SSD aygıtınıza da aynı şekilde yapacaksınız taramayı.
BIOS güncel değil sanırım güncelleyin.

Olay Görüntüleyicisi Raporunu tam verimle okuyamıyorum. @Enes3078 hocam bu işi size takdim etsem?

Moderasyon ekibi sağ olsun 1 saatlik haksız tatile çıkarttı. Tatil istemedim, şaka şaka.

Konuya gelecek olursak, HDD aygıtında birçok uyarı alınmış. HDD taraması yapmanızı öneriyorum, veri aktarımında da sıkıntı yaşanmış.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
NVMe SSD aygıtınıza da bir hata taraması yapın. HD Tune kullanacaksınız.
"Error Scan" yapılacak, "Quick Scan" kapalı olacak. NVMe SSD aygıtınıza da aynı şekilde yapacaksınız taramayı.
BIOS güncel değil sanırım güncelleyin.

Olay Görüntüleyicisi Raporunu tam verimle okuyamıyorum. @Enes3078 hocam bu işi size takdim etsem?
Sistemimde HDD bulunmuyor.
HD Tune ile taramayı bitirdim. Herhangi bir problem bulamadı.
BIOS'u yeni güncelledim.
Ağ kartı sürücüm de güncel.

Sistemde aynı anda 3 tane koruma yazılımı kullanıyorsunuz. Sadece Kaspersky kurulu kalsın. Ek olarak sistemdeki tüm disklerin S.M.A.R.T. verilerini paylaşın.

Son düzenleme:
İşletim sistemim Windows 8.1 olduğu için detaylı analiz edemedim ama bir sürü AV kullanıyorsunuz galiba. Bunlardan sadece biri kalsın diğerlerini kaldırın. Yoksa çakışırlar ve sistem mavi ekran verebilir.

Sistemde aynı anda 3 tane koruma yazılımı kullanıyorsunuz. Sadece Kaspersky kurulu kalsın. Ek olarak sistemdeki tüm disklerin S.M.A.R.T. verilerini paylaşın.
Buyurun hocam.
CrystalDiskInfo_20210403151800.png

İşletim sistemim Windows 8.1 olduğu için detaylı analiz edemedim ama bir sürü AV kullanıyorsunuz galiba. Bunlardan sadece biri kalsın diğerlerini kaldırın. Yoksa çakışırlar ve sistem mavi ekran verebilir.
Sistemimdeki anti virüs uygulamalarını kaldırdım. Umarım düzelir hocam. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı