Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

HyperBest

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle bütün sürücülerim ve BIOS sürümüm güncel. Eksik bir sürücüde yok bilgisayarımda. Memtest 86 ile RAM'leri test ettim, problem yok. En son dayanamayıp kendin birkaç dump dosyasını incelemeye çalıştım YouTube'den Technopat videolarına bakarak. Bir tanesini inceleyebildim, onda da ntkrnlmp.exe yazıyordu hatanın sebebi olarak ancak hala mavi ekran hatası alıyorum. Artık bunaldım, 10 gün oldu çözemedim.

Dump dosyalarım RAR dosyasının içinde. dump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Vanguard kaldır, ReadyBoost açtıysan kapat.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu gir. Y diyerek kabul et ve sistemi yeniden başlat. İşlem bitene kadar bilgisayara dokunma, biraz sürebilir.

Kod:
chkdsk /f /r

Eğer hiç Windows'u açamıyorsan veya sürekli açılışta bir BIOS'a atma durumu söz konusuysa diskinde sorun olabilir. SATA ise öncelikle SATA kablonu kontrol et. HDD ise yine kabloyu kontrol et ek olarak bad sector testi yap.

Vanguard kaldır, ReadyBoost açtıysan kapat.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu gir. Y diyerek kabul et ve sistemi yeniden başlat. İşlem bitene kadar bilgisayara dokunma, biraz sürebilir.

Kod:
chkdsk /f /r

Eğer hiç Windows'u açamıyorsan veya sürekli açılışta bir BIOS'a atma durumu söz konusuysa diskinde sorun olabilir. SATA ise öncelikle SATA kablonu kontrol et. HDD ise yine kabloyu kontrol et ek olarak bad sector testi yap.

Badsector testi yaptım HDD Tune ile sorun yom diskim sağlam donanımlarımın hepsi sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı