Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Windows 10 sürümüm 20H2 olduğu için sorun oluyormuş, 21H1 güncellemesini ve dün ekran kartıma gelen güncellemeyi yaptığımda sorunum en azından şimdilik düzeldi. İlgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkürler.
BIOS güncelleyin.
Memtest 86 ile RAM testi yapın.(XMP kapalı şekilde)
sfc/scannow komutunu uygulayın.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve en son WHQL sürümünü kurun.
Anakartı başka bir sistemde test edin.
Lütfen ilk işlem olarak sisteme Kaspersky ile tam tarama yaptırın.
Notmyfault64 diye bir program varsa kaldırın.(sanırsam virüs)

Casper bir sistem kullanıyorsunuz. Önemli güncellemeler eksik. Aygıt sürücülerinin güncellemeleri de eksik. En iyisi temiz kurulum yapmak ve tüm sürücüleri güncel olarak kurmak.

BIOS güncelleyin.
Memtest 86 ile RAM testi yapın.(XMP kapalı şekilde)
sfc/scannow komutunu uygulayın.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve en son WHQL sürümünü kurun.
Anakartı başka bir sistemde test edin.
Lütfen ilk işlem olarak sisteme Kaspersky ile tam tarama yaptırın.
Notmyfault64 diye bir program varsa kaldırın.(sanırsam virüs)
Öyle bir program yok hocam. Bilgisayarda virüs olması da imkansız 3 defa format attım. Dediklerinizi yapacağım, teşekkürler.
Casper bir sistem kullanıyorsunuz. Önemli güncellemeler eksik. Aygıt sürücülerinin güncellemeleri de eksik. En iyisi temiz kurulum yapmak ve tüm sürücüleri güncel olarak kurmak.
Dediklerinizi yaptıktan sonra buraya mesaj atacağım, teşekkürler.

Pardon unutmuşum, format attıktan sonra mavi ekran vermişti tekrar ama bu defa minidump dosyası yoktu bir kaç ayar yaptım ve mavi ekran vermesi için bunu indirmiştim.

Windows 10 sürümüm 20H2 olduğu için sorun oluyormuş, 21H1 güncellemesini ve dün ekran kartıma gelen güncellemeyi yaptığımda sorunum en azından şimdilik düzeldi. İlgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı