Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Jiw

Hectopat
Makaleler
1
Son zamanlarda Valorant oynarken mavi ekran hatasıyla karşılaşmaya başladım. Bu problem haricinde oyundan atma ve monitörün kapanması gibi problemlerle de karşılaştım.

Çözüm
Ekran kartınız NVIDIA ise ve 466.63 veya 466.77 sürümüne güncelleme yaptıysanız DDU ile, kurulu sürücüyü kaldırın ve 466.47 sürümünü kurun.

Başka bir hata olarak ise RAM kaynaklı bir şey gördüm.
RAM belleklere test istiyorum.

Ana karta BIOS güncellemesi gelmiş. Elektrik kesintisi olmayacağından emin iseniz güncellemeyi yapın aksi takdirde sorumluluk size aittir.
Ekran kartınız NVIDIA ise ve 466.63 veya 466.77 sürümüne güncelleme yaptıysanız DDU ile, kurulu sürücüyü kaldırın ve 466.47 sürümünü kurun.

Ana karta BIOS güncellemesi gelmiş. Elektrik kesintisi olmayacağından emin iseniz güncellemeyi yapın aksi takdirde sorumluluk size aittir.

Çözüm

Kurulu olan sürücü 466.27, yine de bu işlemi yapmam gerekir mi? RAM bellekler için Memtest86 ile mi test yapmalıyım, konu hakkında hiç bilgim yok.

Sürücünüz eskiymiş, günceline geçersiniz.
NVIDIA'nın kendi sitesinden manuel güncelleme yapıyorum ancak versiyon 466.27 gösteriyor, GeForce Experience kullanmıyorum.
Sürücünüz eskiymiş, günceline geçersiniz.

RAM testini en doğru gösteren program MemTest86 programıdır.
Bununla yapın daha iyi olur.
RAM testinin sonuçları:
a.PNGb.PNG

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı