Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pozi

Hectopat
Mavi ekran hatası alıyordum, daha yeni format attım fakat mavi ekran hatası vermeye devam ediyor.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MiniDump dosyaları
Yokmudur yardımcı olacak bir arkadaş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Büyük ihtimalle sorun diskteymiş. Bende minidump dosyalarında sorunu disk çıkardığından şüphelendim ve onun için testleri istedim. Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız. Eğer mavi ekran sorununuz çözülürse belirtmeyi unutmayın.
BIOS sürümünüzü Sürüm 3202 sürümüne güncelleyin.

Yonga seti sürücünüzü güncelleyin.
AMD Yonga Seti Sürücüsü Kurulumu - YouTube

NVIDIA ekran kartı sürücünüzü güncelleyin.

HD Tune 5.75 ile diskine "error scan" testi ve "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel Pro ile "Genel Bakış" sekmesini ve SMART verilerini paylaşın.

"DISM" aracının ilk 3 adımını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Dediklerimi uygulayın ve test sonuçlarını paylaşın. Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Hocam şüpelendiğim bir SSD vardı bilgisayarımda takılı olan , hatta ben bu SSD ye format atarken %50 lerde falan hata veriyordu ama bir şekilde attım formatı , ondan sonra Mavi ekran vermeye devam etti bende o SSD yi söküp başka bir SSD diskime Windows kurulumunu yaptım 2 gündür mavi ekran almıyorum, acaba sorun SSD demiydi ? @283156

Büyük ihtimalle sorun diskteymiş. Bende minidump dosyalarında sorunu disk çıkardığından şüphelendim ve onun için testleri istedim. Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız. Eğer mavi ekran sorununuz çözülürse belirtmeyi unutmayın.

Çözüm
Birkaç gün daha disksiz çalıştıracağım tam emin olmak için. Eğer problem olmaz ise çözüldüğünü belirtirim.

Sorunlu SSD'yi çıkardığımdan beri mavi ekran almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı