Mavi ekran hatası

Etiketin senden geldiğini gördüğüm anda geldim. Selam olsun. Bende sizinle karşılaşmayı seviyorum. :)

Undervolt sonrası mavi ekran olabilir uzun vadede. Çok minik de olsa Undervolt'u azaltmak gerekebilir. -115'ten -112 yapmak bile hatayı kalıcı olarak ortadan kaldırabilir.

Bu arada bu hatayı ben de az çok biliyorum. Undervolt sonrası oluşabiliyor bu hata ama nadirdir. @KojiroHyuga04 hocamın dediği gibi Chipset kaynaklı olabilir. Sistemde donanımsal bir sorun kaynaklı olur. Öncelikle konuyu bilmiyorum. Bu hatayı genelde ne tür şeyler esnasında alıyorsunuz? Hangi donanım yükteyken oluşuyor bu hata?
Genelde sıkılıp telefonla yatakta uzanayım diyorum masaüstünde iken bilgisayar veriyor bu hatayı diğer türlü de Battlefield 4 oyununda Hainan Resort haritasına girerken alıyorum genelde.

Hocam cahilliğime ver, yükledim attığınız şeyi fakat bu tam olarak kontrol merkezi gibi bir şey mi? Yükledikten sonra yeniden başlattırdı bilgisayarı.
Mecburen başlatır.
Chipset kurulumlarında standarttır bu.

İşlemciyi zorluyoruz işte.
Bir süreden sonra dediğimiz iki ihtimalden dolayı muhtemelen sistem Blue Screen veriyor.

Genelde sıkılıp telefonla yatakta uzanayım diyorum masaüstünde iken bilgisayar veriyor bu hatayı diğer türlü de Battlefield 4 oyununda Hainan Resort haritasına girerken alıyorum genelde.
GPU OC altındayken olabilir. GPU OC'li değil demiştiniz değil mi?

İntel GPU kaynaklı olabilir. Undervolt ayarlarınızı atmanız farz oldu.

Chipset ihtimali de güçleniyor. Sorunu çözmeye yakınız bana göre.

Attığınız linkten mavi setup yerine bastım, bir şeyler kurdu ve bitti yani bu kadar mıydı demek istedim. :)
Ayrıca Acer'in sitesinde Ürün Destek | Acer Türkiye gördüğünüz gibi 10. nesil için bir Chipset sürücüsü gözüküyor sizce bunu da yüklemelimiyim?
GPU OC altındayken olabilir. GPU OC'li değil demiştiniz değil mi?

İntel GPU kaynaklı olabilir. Undervolt ayarlarınızı atmanız farz oldu.

Chipset ihtimali de güçleniyor. Sorunu çözmeye yakınız bana göre.
1634842336320.png

1634842347021.png

1634842352741.png

1634842358103.png

1634842363653.png

Attığınız linkten mavi setup yerine bastım, bir şeyler kurdu ve bitti yani bu kadar mıydı demek istedim. :)
Ayrıca Acer'in sitesinde Ürün Destek | Acer Türkiye gördüğünüz gibi 10. nesil için bir Chipset sürücüsü gözüküyor sizce bunu da yüklemelimiyim?

Eki Görüntüle 1194874
Eki Görüntüle 1194875
Eki Görüntüle 1194876
Eki Görüntüle 1194877
Eki Görüntüle 1194878
İlk olarak TS Bench testi yapın. ThrottleStop üzerinden. Sorunsuz yapıyorsa ve hata belirtmiyorsa şunları uygulayın.
İntel GPU ve iGPU Unslice'ı -40 ayarlayın.

System Agent'i -35 ayarlayın.

Eki Görüntüle 1194874
Eki Görüntüle 1194875
Eki Görüntüle 1194876
Eki Görüntüle 1194877
Eki Görüntüle 1194878
Bunun için ayrı konu açın.
Eren hocam ayrı olarak ilgilensin.
Benim yapabileceğim bir şey değil bu.

Önce şu Mavi Ekran'ı Chipset güncellemesi ile çözebilecek miyiz onu görelim.

Diyecektim, @erengore hocam verdi cevabı direkt :)

Hayır, gerekli değil.
Zaten size Intel'in resmi sitesinden sürücü verdim.

Yüklenmiştir ya, kontrol edin yine de.

Verdiğim sürüm 10.1.18973.8276 sürümü.
Yüklendi mi diye kontrol edin.
Chipset sürücüsünü nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum yine başını ağrıtacağım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı