Mavi ekran hatası

Hayır, gerekli değil.
Zaten size Intel'in resmi sitesinden sürücü verdim.

Yüklenmiştir ya, kontrol edin yine de.

Verdiğim sürüm 10.1.18973.8276 sürümü.
Yüklendi mi diye kontrol edin.
Chipset sürücüsü yüklendikten sonra yeniden başlatma önerisinde bulunuyor. Böyle bir uyarıyla karşılaşmadıysa muhtemelen kurulmadı. İlk Chipset sürücüsünü kaldırmak, ardından da driver'ı yüklemek gerekiyor. Driver'ı zaten @KojiroHyuga04 hocamın attığı link üzerinden edinmişsiniz.

Bunun için ayrı konu açın.
Eren hocam ayrı olarak ilgilensin.
Benim yapabileceğim bir şey değil bu.

Önce şu Mavi Ekran'ı Chipset güncellemesi ile çözebilecek miyiz onu görelim.

Diyecektim, @erengore hocam verdi cevabı direkt :)
Hocam bu sürücüyü nereden kontrol edebilirim? Az önce yine mavi ekran hatasını yedim bu arada.

Chipset sürücüsünü nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum yine başını ağrıtacağım. :)
Windows simgesine sağ tık yapın.
Uygulamalar ve Özellikler diye bir yer var.

Oraya tıklayınca sistemde yüklü uygulamalara aktaracak.
Intel (R) Chipset Device Software diye bir uygulama olmalı.

@erengore hocam yanlışım varsa düzelt lütfen. Intel'in Chipset yazılım kurucusu eski sürücüyü de kaldırıyordu.
Hocam bu sürücüyü nereden kontrol edebilirim? Az önce yine mavi ekran hatasını yedim bu arada.
Dosya oluştu mu?

İlk olarak TS Bench testi yapın. ThrottleStop üzerinden. Sorunsuz yapıyorsa ve hata belirtmiyorsa şunları uygulayın.
İntel GPU ve iGPU Unslice'ı -40 ayarlayın.

System Agent'i -35 ayarlayın.
Hata almadım ve dediğiniz değerlere ayarlayacağım.
Windows simgesine sağ tık yapın.
Uygulamalar ve Özellikler diye bir yer var.

Oraya tıklayınca sistemde yüklü uygulamalara aktaracak.
Intel (R) Chipset Device Software diye bir uygulama olmalı.

@erengore hocam yanlışım varsa düzelt lütfen. Intel'in Chipset yazılım kurucusu eski sürücüyü de kaldırıyordu.

Dosya oluştu mu?
Minidump dosyası mavi erkan kısmı %100 olmadan resetlendiği için olumşmuyor ve sanırım sürücü yüklenmemiş.
1634842801711.png

Minidump dosyası mavi erkan kısmı %100 olmadan resetlendiği için olumşmuyor ve sanırım sürücü yüklenmemiş.Eki Görüntüle 1194890
Yoo, yüklenmiş :)

Demek ki bu durumu değiştirmedi.
O zaman Undervoltla alakalı olma ihtimali var.

Minidump dosyası mavi erkan kısmı %100 olmadan resetlendiği için olumşmuyor ve sanırım sürücü yüklenmemiş.Eki Görüntüle 1194890
Aa dgsa hocam!
İsim değişmiş tanımadım. Selam olsun. :)

Mavi ekran sonrası yeniden başlatma engellenebiliyor bir ayar ile. Regedit'de sanırım o ayar.

Aa dgsa hocam!
İsim değişmiş tanımadım. Selam olsun. :)

Mavi ekran sonrası yeniden başlatma engellenebiliyor bir ayar ile. Regedit'de sanırım o ayar.
Valla sorma ya son 2 haftadır bu illet ile başım dertte. Araştırdım ama o ayarı bulamadım.
Pardon, yanlış yazmışım.
Hocam ayrıca diğer forumlarda RAM kaynaklı veya HDD kaynaklı olabiliyor diyorlar bu hata için doğru mudur?

Valla sorma ya son 2 haftadır bu illet ile başım dertte. Araştırdım ama o ayarı bulamadım.

Hocam ayrıca diğer forumlarda RAM kaynaklı veya HDD kaynaklı olabiliyor diyorlar bu hata için doğru mudur?
HDD ihtimali var, ama çok çok düşük.
Bu hata işlemci grubunu ilgilendirir.

Her bilgiye inanmayın.
Bir sürüm daha atacağım, onu dener misiniz?

Eğer o da fayda etmezse Undervoltla alakalı demektir.

Size attığım sürümün 8283 ile biten versiyonu, indirilecek olan o.

Geri
Yukarı