Mavi ekran hatası

AHMET METE

Decapat
RAM
4GB Onborad + 4GB
SSD veya HDD modeli
Apacer AS340 240GB SSD + 1TB HDD
Ekran kartı
Nvidia Geforce 920MX
İşlemci
İntel i3 6006u
Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Lenovo Ideapad serisi bir laptop sahibiyim. Önceki haftalarda sebepsiz yere start kesme problemi ile karşılaştım. Bu sorunla beraber bilgisayarı tamire verdiğimde anakartımda kısa devre olduğunu MOSFET değişimi yapılması gerektiği tarafıma iletildi ve gerekli tamir işlemi yapıldı. Tamir sonrasında bilgisayarımda daha önce hiç karşılaşmadığım mavi ekran sorunları ortaya çıktı. Bilgisayarda herhangi bir ısınma sorunu olmadığı halde, günlük rutin işlerimi yaparken bile mavi ekran hatası alıyorum. Ardı ardına devam eden bu mavi ekran hataları sonrasında bilgisayarda tekrar start kesme problemi oldu tamirci tekrar tamir etti ve yaptığı işlemin mavi ekran hatalarına yol açmayacağını bu sorunun yazılımsal bir sorun olduğunu ve format ile düzeleceğini söyledi. Tabii bu işlemlerden sonra yine hiçbir çözüme kavuşamadım ve mavi ekran sorunları devam ederken tekrar start kesme problemi yaşadım. Hiçbir türlü işin içinden çıkamayınca farkli bir bilgisayarcıya gittim tekrar start kesme problemini hallettik ama mavi ekran sorununu bir türlü çözemedik. Ben bilgisayarıma SSD ve RAM eklemeleri yapmıştım. İlk önce ondan şüphelendiğim için farklı SSD denedik olmadı. Eklediğim RAM'ı çıkardım onboard olarak anakartta gömülü olan RAM ile devam ettim bir süre yine mavi ekranla karşılaştım. Şu an çaresiz bir şekilde çözüm arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
dump dosyam: burada

Cihazım: Lenovo Ideapad 320-15ısk

1664536994860.jpg

Son düzenleme:
Hayır yaklaşık 4 yıl oldu.

Hmmmmm... Eski bilgisayarlarda olur. Bence diskinize sıfırdan Windows kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video FreeDOS bilgisayarlar için olsa da kurabilirsiniz.

Hmmmmm... Eski bilgisayarlarda olur. Bence diskinize sıfırdan Windows kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video FreeDOS bilgisayarlar için olsa da kurabilirsiniz.
cevabınız için teşekkür ederim ancak yukarda da belirttim çözüme ulaşabilmek adına 2 kez farklı flash disk kullanarak ve farklı isolar ile sıfırdan kurulum yaptım zaten ancak bir işe yaramadı

Laptopu güvenli moda alın interneti açık güvenli modu seçin.

1664544190388.png

5. seçenek.
Buradaki kurulum dosyasını indirin BIOS Update kurulum dosyasıdır.

1664544339359.png

Buradaki ınstall seçeneğini seçin (daha fazla ileri gidemiyorum bilgisayarım ASUS :) )
Yeniden başlatmanızı isterse yeniden başlatın.

Dosya Ekleri

• 1664544239836.png
    1664544239836.png
    459,2 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı