Mavi Ekran Hatası

Bu işlerde çok bilgili değilim ancak cevap veren olmadığı için elimden geleni yapmak istedim.
Gözlemlerim sonucu sorun:
steamwebhelper.exe veya ntkrnlmp.exe
İle ilgili olabilir.

Memtest 'i buradan indirin ve konudaki yönergeleri izleyip bir USB'ye yazdırıp bilgisayarı USB'den başlatın. Bellekleri konuda anlatıldığı gibi test edin. Bir sürücü veya belleklerle ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Memtest 'i buradan indirin ve konudaki yönergeleri izleyip bir USB'ye yazdırıp bilgisayarı USB'den başlatın. Bellekleri konuda anlatıldığı gibi test edin. Bir sürücü veya belleklerle ilgili bir sorun gibi görünüyor.
Bunu nasıl anladınız acaba? Bu işlere biraz merak duyuyorum ancak nasıl yapılır edilir bilmiyorum.. Rehber falan mevcut mu?

Memtest'i buradan indirin ve konudaki yönergeleri izleyip bir USB'ye yazdırıp bilgisayarı USB'den başlatın. Bellekleri konuda anlatıldığı gibi test edin. Bir sürücü veya belleklerle ilgili bir sorun gibi görünüyor.

RAM'leri kaç defa Memtest ile test ettim. Birçok konu açtım bununla ilgili. Arizali RAM tespit edip degisim yaptirttim. Bu isin icinden cikamadim. Rastgele zaman dilimlerinde PC donuyor. Ilk defada bu mavi ekrani gördüm.

RAM'leri kaç defa Memtest ile test ettim. Birçok konu açtım bununla ilgili. Arizali RAM tespit edip degisim yaptirttim. Bu isin icinden cikamadim. Rastgele zaman dilimlerinde PC donuyor. Ilk defada bu mavi ekrani gördüm.
Hocam siz tekrar bir test edin. Ha ille ram'lerde arıza olacak değil. Dediğim gibi sürücü kaynaklı da olabilir. Kullandığınız diskleri de test edebilirsiniz. Sorununuz büyük ihtimalle ram, depolama ya da sürücü üçlüsünden birinden kaynaklı. Birden çok kez erişim sorunu kaydı atmış logda gördüğüm kadarıyla.

Hocam siz tekrar bir test edin. Ha ille RAM'lerde arıza olacak değil. Dediğim gibi sürücü kaynaklı da olabilir. Kullandığınız diskleri de test edebilirsiniz. Sorununuz büyük ihtimalle RAM, depolama ya da sürücü üçlüsünden birinden kaynaklı. Birden çok kez erişim sorunu kaydı atmış logda gördüğüm kadarıyla.

Samsung Magician'da sağlikli gorunuyor diskler. Ama yine de test edeyim. RAM'lerin testinin en saglikli sonucu XMP açık şekilde mi sizce.

Destek olabilir misiniz ?
AFUWIN ile BIOS güncelleme ya da BIOS üstünde işlem denediniz mi?

-Samsung Magician kaldırın.

Eğer windows üstünden bios güncelleme denediyseniz veya Afuwin ile yaptıysanız alttaki linkten bios son dosyanızı indirip videodaki gibi BIOS'u tekrar güncelleyin. Eğer normal şekilde denediyseniz de yine BIOS'u alttaki şekilde tekrar indirip flash içine atarak sıfırdan güncelleyin. Aynı dosya ile. BIOSla ilgili bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz. Daha önceden sıkıntı yaşamayıp güncellemeden sonra yaşadıysanız da aynı metodla bir veya 2 önceki BIOS sürümüne dönebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneyin eğer düzelmezse mavi ekranınız birkaç dump dosyası daha atın. Ayrıntılı inceleyebilsin herkes.

Geri
Yukarı