Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

TheBaskar

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8gb xpg 3000mhz - 8gb crucial 3000mhz
SSD veya HDD modeli
480gb crucial
Ekran kartı
asus tuf rtx 2060
Anakart
asus b450m k
İşlemci
ryzen 5 2600
Sürekli mavi ekran hataları almaya başladım. Sebebi nedir?
disk.yandex.com.tr/d/U-eyn8uYq9E8fA

Çözüm
Testi tamamladım bayağı bir sorun var gibi RAM'lerde :) sonuçları paylaştım.
RAM'lerden 2side bozuk mudur, veya sorun hangisinde.
Ek olarak BlueStacks kaldırmamı istediniz bir sorun yaratıyor mu sisteme, sürekli olarak kullandığım bir uygulama çünkü.
Kaldırmayın. Zaten RAM arızanız var. Garantiye gidecek veya değişecek ancak Crucial RAM'i görmüş sistem. Diğer RAM içinde test yaptınız mı?

RAM'leri ayrı ayrı yani tek tek takarak yapın demiştim. Bu şekilde mi yaptınız? Önce Crucial'ı sonra XPG'yi gibi. Sonuçlarınızda sadece Crucial görünüyor.

RAM'lerinizi slotundan çıkarıp önce birini sonra test bitince fotolar çekip 2.ciyi takın. Belki bir RAM'iniz sorunsuzdur. İkisi takılıyken yapılan testte hangi RAM arızalı %100 bilemiyoruz.

Test uzun sürüyor biliyorum ancak sabredip deneyin. Böylece eğer diğer RAM'de sorun yoksa kullanırsınız. Sadece birini yollarsınız.

Geri dönüş yaparsınız. İyi günler dilerim.
Ram belleklerinizi işaret ediyor gibi. Test yapıp gelin lütfen.
Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

Ek olarak alttaki yazılımları revo ile kaldırın:
Malwarebytes
Bluestacks
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
RAM testinizden sonra ayrıca yorumlarız. Sonucu burada paylaşın.

Ek olarak BlueStacks kaldırmamı istediniz bir sorun yaratıyor mu sisteme, sürekli olarak kullandığım bir uygulama çünkü.

Kaldırmayın. Zaten RAM arızanız var. Garantiye gidecek veya değişecek ancak Crucial RAM'i görmüş sistem. Diğer RAM içinde test yaptınız mı?

RAM'leri ayrı ayrı yani tek tek takarak yapın demiştim. Bu şekilde mi yaptınız? Önce Crucial'ı sonra XPG'yi gibi. Sonuçlarınızda sadece Crucial görünüyor.

RAM'lerinizi slotundan çıkarıp önce birini sonra test bitince fotolar çekip 2.ciyi takın. Belki bir RAM'iniz sorunsuzdur. İkisi takılıyken yapılan testte hangi RAM arızalı %100 bilemiyoruz.

Test uzun sürüyor biliyorum ancak sabredip deneyin. Böylece eğer diğer RAM'de sorun yoksa kullanırsınız. Sadece birini yollarsınız.

Çözüm

Hiç dikkat etmedim o tek tek kısmına, 2'si beraber takılıyken yaptım. Ancak bir kez daha ayrı ayrı yaparım. Sorun RAM'lerde olduğu kesinleşti en azından çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Hiç dikkat etmedim o tek tek kısmına, 2'si beraber takılıyken yaptım. Ancak bir kez daha ayrı ayrı yaparım. Sorun RAM'lerde olduğu kesinleşti en azından çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.
Rica ederim. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı