Mavi ekran hatası

DenizYb

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x8 3200mhz hikvison Urein 1 tane 8 aldım diğerini 1 ay sonra aldım aynı
Ekran kartı
rx570 gb
Anakart
prime b450mk2
İşlemci
r5 5600
Bayağı uzun süredir mavi ekran yiyorum, her gün oluyor 2 3 kere, çoğunlukla PC'de hiçbir şeye bir süre dokunmaz isem bazı fonksiyonlar kafayı yiyor, DMP'lere bakmak için gerekli uygulamayı indiremedim ve fazla bir bilgim yok DMP dosyalarıma bakıp sorunu söyleyebilir miyiz?

Eğer W11 kullanıyorsan hiç şaşırma. Her geçen gün yeni gelen güncellemelerle daha çok mavi ekran ile karşılaşıyoruz. Ben W10'a geri döneceğim.

W11 ile alakası yok durumun yahu. Minidump incelemiyorsanız yazmayın şu konulara saçma sapan.

HD Tune ile Eror Scan Testini Quick Scan'nın tikini kaldırarak test yapın. Sonucu paylaşın.

W11 ile alakası yok durumun yahu. Minidump incelemiyorsanız yazmayın şu konulara saçma sapan.

HD Tune ile Eror Scan Testini Quick Scan'nın tikini kaldırarak test yapın. Sonucu paylaşın.
HDTune_Error_Scan_SanDisk_SSD_PLUS_240GB.png

@Cliff_Burton hocam konuya bodozlama dalıyorum ama konu sahibi için 1 2 öneri yazacağım.

Memtest86 ile RAM testi yapar mısın? Son dump dosyanda donanımsal bir RAM hatası gözüküyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RivaTuner yazılımını da kaldır.

@Cliff_Burton hocam konuya bodozlama dalıyorum ama konu sahibi için 1 2 öneri yazacağım.

Memtest86 ile RAM testi yapar mısın? Son dump dosyanda donanımsal bir RAM hatası gözüküyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kesinlikle haklısınız. Biraz canım sıkkındı o yüzden son minidump'ı incelemeyi unutmuşum. Bu arada Rivatuner ile alakalı olduğunu hangi dosya yüzünden düşündünüz? Yeni başladığım için her modülün ne olduğunu bulamıyorum.

Kesinlikle haklısınız. Biraz canım sıkkındı o yüzden son minidumpı incelemeyi unutmuşum. Bu arada RivaTuner ile alakalı olduğunu hangi dosya yüzünden düşündünüz? Yeni başladığım için her modülün ne olduğunu bulamıyorum.

RTCore64.sys hocam. RivaTuner ile alakalı bir dosya. MSI Afterburner'da kaldırılabilir.

Memtest86 ile RAM testi yapar mısın? Son dump dosyanda donanımsal bir RAM hatası gözüküyor.

Gece 2 kere %100 oldu devam etti, şimdi baktım hala bitmemiş yeter dedim artık, 188 hata benim RAM'lar ölüymüş onu anladık, teşekkürler.

360cd5ed-7b83-436e-a1cd-112df5e39da4.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı