Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

kasımww

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gtx1650
Anakart
H510m a pro
İşlemci
İ3 10100f
Selamünaleyküm,
Aldığım hatalar bunlar, artık bu mavi ekranlara bile erişmiyorum PC siyah ekranda kalıyor ve BIOS açamıyorum bu yüzden, açsam belki oradan Secure Boot'u kapatıp deneyecektim fakat dediğim gibi ekran gelmiyor. HDMI kablosunu takıp denedim sonuç değişmedi. Daha sabah sorunsuz kullanıyordum. Ne oldu anlayamadım.

@Recep Baltaş

Selamünaleyküm,
Aldığım hatalar bunlar, artık bu mavi ekranlara bile erişmiyorum PC siyah ekranda kalıyor ve BIOS açamıyorum bu yüzden, açsam belki oradan Secure Boot'u kapatıp deneyecektim fakat dediğim gibi ekran gelmiyor. HDMI kablosunu takıp denedim sonuç değişmedi. Daha sabah sorunsuz kullanıyordum. Ne oldu anlayamadım.

@Recep Baltaş
Yardım!

Selamünaleyküm,

@Recep Baltaş

Yardım!
Yardım edicek kimse yokmu

Selamünaleyküm,

@Recep Baltaş

Yardım!

Yardımınızı bekliyorum tek umuudum burası

Selamünaleyküm,

@Recep Baltaş

Yardım!

Modlar görmüyor mu yardım istiyorum çarsiziim @Recep Baltaş

Selamünaleyküm,

@Recep Baltaş

Yardım!

Modlar görmüyor mu yardım istiyorum çarsiziim @Recep Baltaş
Yardım edicek kimse yokmuu

@Yener K. @408157 dostlar siz anlıyorsunuz galiba yardım edermisiniz

Dosya Ekleri

• 5C0702DF-B8CB-45EC-A784-4A65CBF97A93.jpeg
    5C0702DF-B8CB-45EC-A784-4A65CBF97A93.jpeg
    81,9 KB · Görüntüleme: 50
  • 12125278-4EC4-4F65-AF1C-161FBAAA2FAD.jpeg
    12125278-4EC4-4F65-AF1C-161FBAAA2FAD.jpeg
    100 KB · Görüntüleme: 42
  • B07D1FA8-F7EA-456B-9247-4CA409D4051D.jpeg
    B07D1FA8-F7EA-456B-9247-4CA409D4051D.jpeg
    97,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Çözüm
Hocam dısplay kablosunu taktım bu mavi ekranı verdi, kasa üzerindeki yeniden başlat butonuna bastım bu sefer de diğer attığım beyaz çizgi ekranını verdi bunları yaparken hep Shift tuşuna basıyordum.

Hocam BIOS pilini tak çıkar yaptım sonuç değişmedi o siyah çizgili ekrana geliyor yeniden başlattığımda

@181951

Merhaba hocam, son aldığın hata 0xC0000221 yani STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH kodunun sebepleri Windows tarafından şöyle belirtilmiş:

Rich (BB code):
This bug check results from a serious error in a driver or other system file. The file header checksum doesn't match the expected checksum.

This bug check also might be caused by faulty hardware in the I/O path to the file, such as a disk error, faulty RAM, or a corrupted page file.

RAM, Disk ya da sanal bellek hatası.

Anakarta 2 RAM takılıysa her bir RAM'i tek tek takıp sistemi açıp kontrol et. Bu işe yarayabilir en azından bir RAM bozuksa ortaya çıkabilir. Harici olarak disk hatası var ise sisteme yedek bir disk takıp onun üzerinden Windows kurulumu yapmayı dene.

Buna ek olarak Anakartının desteği varsa BIOS flashback ile BIOS Update yapmayı da deneyebilirsin.
* Rehber: BIOS Flashback nedir?

Komut konsoluna erişimin varsa Chkdsk /f /r ve DISM komutlarını da çalıştırmayı dene.

* Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak
Hata olmadan önce o Windows ekranında kalmadan önce RAM'leriniz nasıl ise o hale getirin ayrıca slotlara tam oturttuğunuzdan emin olun.

Hocam o ekranda kalmadan önce RAM tam oturmamış Ti yaani.

Hata olmadan önce o Windows ekranında kalmadan önce RAM'leriniz nasıl ise o hale getirin ayrıca slotlara tam oturttuğunuzdan emin olun.

Hocam siz hangi RAM'i taktınız da tekrar bu hale geldi o taktığınız RAM'i çıkarın.

Çıkardım şu an.

Dosya Ekleri

• CB939FE2-E45E-4A45-B842-CB97E5EF39D0.png
    CB939FE2-E45E-4A45-B842-CB97E5EF39D0.png
    776,6 KB · Görüntüleme: 11
Hocam çıkardım açtım, açılırken çok kısa bir süreliğine attığım ekranı verip, masaüstüne geldi.

Tamamdır hocam bir daha o bozuk olan RAM'i sakın takmayın demek ki sistemi bozuyor.

Hocam çıkardım açtım, açılırken çok kısa bir süreliğine attığım ekranı verip, masaüstüne geldi.

Şu.

Çıkarttığın RAM'in fotoğrafını atar mısınız hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı