Mavi ekran hatasi

ozgurane

Hectopat
Daha fazla  
Kendi cabalarim sonucu maalesef soruna bir cözüm bulamadim. Arkadaslar inanin bu sorunu cözmek icin harcadigim zamani bilmek istemezsiniz. 4 ay önce eski sistemimde (sistem:evga 3 way sli motherboard,zotac gtx 460, Intel Q9450 islemci, 4gb ram,700 watt güc kaynagi) mavi ekran hatasi verdi. Bazen günde 2-3 kere yapmayi birakip her 30 dakikada bir yapmaya basladi. Windows hata raporlarindan nette bir seyler bulabilirim umudu ile bir cok sitede bu sorunla karsilasan insanlarin nasil cözüm yolu izledigi arastirdim. Windows hata raporunda en cok hata veren neden mini dump memory ile ilgili idi.insanlar (az bir ingilizce ile yabanci ditelerde) sorunun ram kaynakli oldugunu söylüyorlardi. Memtest86 ile ram larda herhangi sorun bulunamadi.

Baska Pc de denedim ramlari hic bir sorun yok.Zaten sistemi biraz yenilemek istidigim icin AMD FX6100 6 cekirdek islemci aldim,Gigabyte GA 970A D3 Anakart aldim,Grafik karti GTX 470 aldim,4GB DDR3,Güc kaynagini tekrar 700w aldim,Harddisk WD Greenpower 64mb cache,Usb ön panelini yeniden aldim,Su an degistirmedigim Logitek ninovo kablosuz klavye,razer naga mause,pc restart yaptilan kablo baglantisi ve kasa icindeki 3 adet fan.Ve hala mavi ekran hatasi aliyorum,bu normal midir beyler Allah askina,kafayi yasiga koydugumda bile pc ile ugrasiyorum.

Yurddisinda oldugum icin kasayi alip yaptirabilecegim yerler cok az ki bir keresinde götürdüm adam format atti verdi 30 Euro aldi.Ben zaten bilgisayari format delisi yaptim. Sorunu bulmak icin Win7, win8. Win8.1 hepsini denedim hep mavi ekran hatasi aldim. Insallah burada yardim edebilecek birileri cikar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde arkadaslar windows xp de format atarken.yavas ve hizli format secebiliyorduk yanlisim yoksa.mesela win8 15 dk icinde kurulabiliyor. Acaba xp cd ile temiz bir format atma sansim var mi?

Nasil duzeltilebilir sanal bellek hatasi yada emin olabilmem icin ne yapmaliyim?

Ozan kardes bu sorun ilk basladiginda bende senin gibi dusundum.su kullandigim hdd yeni daha 3 ay olmadi alali.ama hata bu hdd ile de yapti ilk windows kurdugumda.

Bazen kablosuz klavyenin veri alisverisi donuyor, klavyeyi acip kapatsam bile bilgisayar tepki vermiyor.hani kucuk bir sorun gibi gözüksede aklima baska neden gelmiyor. Kablolu klavye ile deneyecegim yarin ilk isim klavye almak:)

Arkadaslar bu gün tamirciye götürdüm. Dedigine göre bir cok test yapmis ama herhangi bir hata bulamadim dedi. Bende evde baska bir prize takip AIDA64 ile sistem kararlilik testi yaptim. Bu testi bir kac sefer yaptim. Bir defasinda söyle bir uyari verdi.[img=http://s30.postimg.org/syle1h32l/stabilitytest.jpg] Bende ekran görüntüsü alip,belki ise yarar bir seyler umudu ile sizlerin bilgisine danismak istedim.

tzS1D4z.png

Yok denememis, sadece bana dedigi mevcut sistem üzerinde bir takim testler. Ram, grafik kartı ve islemci üzerinde yapmis. O testleri ben kendimde yapmistim ama en üstteki ekran görüntüsüne bakarsaniz(ilk baslattigim saat)hata verdi. Bu hatayi daha önceleri cok veriyordu test yaparken.

Bu AIDA64 ile hatanin hangi donanimdan oldugunu anlamam mümkün mü acaba? Hani bir yerinde tuttugu bir rapor filan var mi? Sisteminiz su nedenlerden dolayi hata veriyor diye?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı