Mavi ekran hatası

Mertkarasu

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar, sizlerle minidump dosyamı paylaşıyorum. Minidump dosyası nasıl okunur tam olarak bir bilgim yok bana yardımcı olabilir misiniz? Çok fazla mavi ekran hatası alıyorum. Sebebini bilmiyorum. Herhangi bir program vesaire açınca hep mavi ekran hatası alıyorum. Buyurun minidump dosyalarım:

Son düzenleyen: Moderatör:
240GB Crucial ssd kullanıyorum disk check yapılır mı?
Mavi ekran hataları genellikle donanımsal bir sorundan ortaya çıkar. Her şeyim düzgün diyorsanız güvenilir bir program ile tam tarama yapın. İstisnai bir durumda yazılımsal sorunlar oluşur. Windows'u sıfırlamayı deneyebilir, format atabilir, güncelleştirmelere bakabilirsiniz. Ayrıca mavi ekran aldığınız hatanın adını söylerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. En sık görünen hata Machine Check Exception'dur mavi ekran aldığınız zaman hemen ekranda yazar.

Mavi ekran hataları genellikle donanımsal bir sorundan ortaya çıkar. Her şeyim düzgün diyorsanız güvenilir bir program ile tam tarama yapın. İstisnai bir durumda yazılımsal sorunlar oluşur. Windows'u sıfırlamayı deneyebilir, format atabilir, güncelleştirmelere bakabilirsiniz. Ayrıca mavi ekran aldığınız hatanın adını söylerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. En sık görünen hata Machine Check Exception'dur mavi ekran aldığınız zaman hemen ekranda yazar.
Sanırım msi afterburner ve aida64 ile alakalı ikisinide aynı anda açamıyorum. Msi afterburner açıkken aida64 açılıyor. Fakat aida64'ü kapatmaya yeltendiğim de direkt mavi ekran alıyorum. Fakat msi afterburner kapalı iken aida64'ü istediğim kadar açıp kapatabiliyorum sorunsuzca. Şöyle bişey var ben Valorant oynuyorum riot vanguard sanırım bir çok program ile çakışıyormuş stabil bir şekilde çalışmıyormuş. aynı şekilde cpu-z ve core temp gibi programları açamıyorum hiç bir şekilde.
ama mavi ekranı neden yediğim hakkında hiç bir fikrim yok. Minidump dosyalarını okumayı bilen birisi var ise bilgilendirirse sevirim.

Geri
Yukarı