Mavi ekran "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası

Hümmett

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim daha 1 aylık, birçok oyun oynadım bilgisayarı yoracak şekilde, World of Tanks da oynadım sorun çıkmadı ama 2 gündür World of Tanks'a girerken mavi ekran hatası ve başka bir hata başlığı altında ekran kartı çökme yazısı alıyorum. Resimleri ekliyorum bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    667,8 KB · Görüntüleme: 82
  • 5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    531,6 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde aynı oyundamı alıyorsunuz yoksa farklı oyunlarda da alıyor musunuz ayrıca oyun dışı masaüstünde de yazdığım hataları alıyor musunuz?

Aynı oyunda değil de birçok şey yaparken alıyorum masaüstünde boş dururken de C#'da kod yazarken de oyun oynarken veya film izlerken yaklaşık olarak 4 farklı hata aldım sizin bahsettiğiniz hata da dahil.

Aynı oyunda değil de birçok şey yaparken alıyorum masaüstünde boş dururken de C#'da kod yazarken de oyun oynarken veya film izlerken yaklaşık olarak 4 farklı hata aldım sizin bahsettiğiniz hata da dahil.

Birçok çözüm yolu denedim ancak hala çözüme kavuşamadım. Bakalım arkadaşlar başka ne önerecek. O değil bilgisayarı toplayalı daha 2 ay oldu daha ilk günden bu sorunlarla uğraştım. O zamanlar daha fazlaydı serviste halloldu 1 ay sıkıntısız kullandım ancak tekrar başladı. Yeni sistemde böyle sorunlar yaşamak acıtıyor daha çok.

Yaklaşık benim de 2 ay oldu ben kendim parça parça topladım Gigabyte B450M S2H anakart, Gigabyte GTX 1660S ekran kartı Ryzen 5 3500X işlemci. Bende hemen hemen aldım alalı bu sorunlarla uğraşıyorum çok azaldı 2 günde 1 defa falan oluyor.

Yaklaşık benim de 2 ay oldu ben kendim parça parça topladım Gigabyte B450M S2H anakart, Gigabyte GTX 1660S ekran kartı Ryzen 5 3500X işlemci. Bende hemen hemen aldım alalı bu sorunlarla uğraşıyorum çok azaldı 2 günde 1 defa falan oluyor.

Benim anakartım ile işlemcimde seninkiyle aynı sadece ekran kartlarımız farklı bendeki RTX 2060 acaba parçalarda uyum sorunumu var :) Parçaları İtopya'dan aldım derseniz şüphe kalmaz içimde :)

Yeni dosyaları paylaşın. Anladığım kadarıyla mavi ekranı sadece wot oynarken alıyorsunuz, doğru mudur?

@Bora Dere merhaba yeni MDPleri bırakıyorum inceler misin?

Magician ve Ryzen Master'ı kaldırın. Ryzen Master üzerinde bir ayar yaptıysanız sıfırlayıp öyle kaldırın. Şarj uygulamalarını kaldırın. Son sürüm Windows'a geçin.

Magician ve Ryzen Master'ı kaldırın. Ryzen Master üzerinde bir ayar yaptıysanız sıfırlayıp öyle kaldırın. Şarj uygulamalarını kaldırın. Son sürüm Windows'a geçin.

Magician'ı dün yüklemiştim ama kaldırdım yine de ancak Ryzen Master'ı bulamadım hangi uygulama acaba? Şarj uygulamarını anlamadım bir de.
Magician'ı dün yüklemiştim ama kaldırdım yine de ancak Ryzen Master'ı bulamadım hangi uygulama acaba? Şarj uygulamarını anlamadım bir de.
@Bora Dere

Direkt Ryzen Master, başka bir adı yok. Şarj uygulaması da Gigabyte şarj yazılımı. Sanırım Apple telefonu şarj etmek için kullanılıyor.

Benim anakartım ile işlemcimde seninkiyle aynı sadece ekran kartlarımız farklı bendeki RTX 2060 acaba parçalarda uyum sorunumu var :) parçaları İtopya'dan aldım derseniz şüphe kalmaz içimde :)

@Bora Dere merhaba yeni mdpleri bırakıyorum inceler misin?

Ekran kartı İtopya ama diğer parçalar Sinerji'den.

Şarj yazılımları anakartın sitesinden yüklenmiş olsa gerek. Telefonunuzu bilgisayardan şarj ediyorsanız o yüzden görünmüş de olabilir sanırım. Ryzen Master da işlemcinin sitesinden indirilmiştir.

Yine mavi ekran alırsanız yazın. Yine bu yazılımları görürsem bir şekilde konumunu buluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı