Çözüldü Mavi Ekran. Kişisel bilgisayar bir sorunla karşılaştı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Narsil

Hectopat
Herkese iyi geceler arkadaşlar.
Yaklaşık 3-4 hafta önce bir laptop aldım (lenovo Y510P). Oyun bilgisayarı olduğu olduğu için aldım donanımı gayet iyi. Fakat 2 gündür sürekli mavi ekran sorunuyla karşılaşıyorum. 2 günde 4-5 kere olmuştur. Ve büyük çoğunluğu oyundayken oldu bir kere de setuptayken. Biraz hayal kırıklığına uğradım bilgisayarım henüz yeni ve istedigim oyunları rahatça oynayabileceğimi düşünerek almıştım. Yardımlarınızı bekliyorum garantiye gitmeden önce son kez size danışmak istedim. Teşekkürler.

Bu da minidumpta ki dmp dosyası :
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şu anda ekran kartından gibi gözükmekte ama siz yine bir bellekleri test edin:

https://www.technopat.net/forum/mas...usb-den-calisan-ram-bellek-test-programi.html

Kod:
MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

Technical Information:

*** STOP: 0x00000044 (0xfffffa8009262360, 0x0000000000000f7a, 0x0000000000000000, 
0x0000000000000000)

*** dxgmms1.sys - Address 0xfffffa8009262360 base at 0xfffff88004a8b000 DateStamp 
0x50eceb02

Ek olarak varsa diğer DMP dosyalarını da gönderin.

Bellekleri test ettim, hiçbir problem çıkmadı. Başka dmp dosyası gözükmüyor sanırım, Ccleaner kendiliginden siliyor. Bir daha olduğu zaman buraya eklerim. Sizce bilgisayarımı garantiye götürmeli miyim ? Teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartındaki sorun nedir ısın mamı, yetersizlik mi, güncelleme mi ? Yardım olacak biri yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alttaki verdiğim ayarların yapılı olduğunu kontrol edin. Bir daha mavi ekran hatası alırsanız .dmp dosyası oluşturur.

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam" a tıklayın.

Ayrıca;
Downloads | AIDA64 Aida64 yazılımı çalıştırın. Açılan uygulamanın üst kısmında bulunan "Rapor" sekmesinden "Hızlı Rapor Tüm Sayfalar--> HTML"yi seçin. Oluşan raporu bir dosya paylaşım sitesine yükleyerek buraya ekleyin.

Teşekkür ediyorum. Kaldırıp deneyeceğim, umarım sorun çözülür. Bir sorum daha var bu sorun ısınmadan kaynaklanabilir mi ? CPU sıcaklıklarını kontrol ettiğimde oyundayken 65-70e kadar çıkıyor normal midir ?

Mavi ekran hatası nedenleri ısınma ile ilgili değil. Hamachiyi kaldırdığında çözülecek. Biraz ısı sorunu mevcut. Fanları temizlemeni öneririm veya dizüstü soğutucular mevcut. Oyun sırasında onları kullanabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı