Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı - Mavi Ekran Hatası

PCKurdu1903

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Merhabalar,

Çarşamba akşamı en son küçük kardeşim bilgisayarla oynuyordu daha sonra babam bilgisayar başına geçti ve böyle bir hata olduğunu söyledi, artık kardeşim ne yaptıysa, sadece bilgisayarı açma kapama düğmesine basılı tutarak kapattığını başka bir şey yapmadığını söyledi ama bilmiyorum.

Hata şu şekilde:

Bilgisayarı açıyorum, otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı geliyor. Daha sonra bir mavi ekran geliyor şu şekilde yazıyor:

:( Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı, hata bilgileri toplanıyor, yeniden başlatılacak vesaire şeklinde bir mavi ekran hata mesajı çıkıyor. Fakat bu mavi ekran hiçbir işlem yapmadan gidiyor ve bilgisayar yeniden başlatılıyor yine aynı işlemler oluyor. Bu şekilde bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor.

Windows 8.1 indiriyordum şimdi format atacaktım internette formatın işe yaramadığını söylediler, iyice korktum durumdan.

Bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi vereceklere şimdiden çok teşekkür ederim.

Açıkçası sonucu bende merakla bekliyorum. :)

Onarım nereden yapacağım?

İnternette aradığım şeyi bulamadım malesef. Çok da iyi hatırlamıyorum. Size şöyle yardımcı olabilirim belki ama.

3 - 4 defa mavi ekran hatası aldıktan sonra Onarım menüsü geliyor ya kendiliğinden, oradan ilerleyip Sistem dosyalarını onarma ile ilgili bir seçenek olması lazım. Ah keşke hatırlayabilsem. İnşallah yardımcı olur bu dediklerim, kusura bakmayın, tam hatırlayamadım.

İnternette aradığım şeyi bulamadım malesef. Çok da iyi hatırlamıyorum. Size şöyle yardımcı olabilirim belki ama.

3 - 4 defa mavi ekran hatası aldıktan sonra Onarım menüsü geliyor ya kendiliğinden, oradan ilerleyip Sistem dosyalarını onarma ile ilgili bir seçenek olması lazım. Ah keşke hatırlayabilsem. İnşallah yardımcı olur bu dediklerim, kusura bakmayın, tam hatırlayamadım.

Hocam belki 10 defa mavi ekran gelip reset attı ama onarım menüsü gelmedi.

Peki format atmayı deneyin cevabı bekliyorum. :)

Ya böyle şanssızlık olmaz ya, benim flash bellek kayboldu arkadaşın flash belleğini getirdim rufus yazma işlemi gerçekleştirirken hata verdi, sonra disk yazmaya karşı korumalı hatası çıktı.

Eniştemi bekliyorum o flash belleğini getirecek, ne şanssız adamım.
Formatsız bir çözüm bilen varsa lütfen söylesin.

@Recep Baltaş
@Murat5038

Yardım edebilir misiniz?

[Çözüm] Windows 8 ve Windows 10'da güvenli mod'a nasıl girilir? | Technopat Sosyal
Bunu uygulayın. Güvenli modda minidump dosyalarını upload edip paylaşın. Ancak güvenli modu ağ destekli güvenli mod açıp yap.
Win7'de güvenli moda f8 ile girebilirsin.

Hocam şimdide klavye çalışmıyor. BİOS boot kısmından Flash Diski ilk sıraya alıp, UEFI: Windows Boot Manager seçeneğini arka sıralara attım. Sonra Flash belleğe yüklediğim Windows 8.1 algılanmadı ve aşağıdaki mesaj çıktı. Şimdi ne yaptıysam klavye çalışmıyor ve doğal olarak BİOS tuşuna basıp BİOS menüsüne giremiyorum. Klavyem eski kasada çalışıyor.

Gelen ekran:

104799_01.gif

Farklı girişe sahip klavye denemeden önce cmos reset yapın(notebook ise cevapta belirtin).
Düzelmez ise farklı girişe sahip klavye takıp deneyin. Usb belek yerine dediğim konudan güvenli moda girin disk sırasını hdd olarak ayarlayıp kaydedin.

Farklı girişe sahip klavye denemeden önce cmos reset yapın(notebook ise cevapta belirtin).
Düzelmez ise farklı girişe sahip klavye takıp deneyin. Usb belek yerine dediğim konudan güvenli moda girin disk sırasını hdd olarak ayarlayıp kaydedin.

Hocam bıktım bu bilgisayardan vallahi, uygun bir zamanda bir bilgisayarcıya vereyim yapsın.

Hocam bıktım bu bilgisayardan vallahi, uygun bir zamanda bir bilgisayarcıya vereyim yapsın.
Sen bilirsin, bu kadar sene bilgisayar kullanıyorum hiç sorun çıkmıyor. Kendi kendine düzelen şeyler. Bu kadar sorunu nasıl buluyorsunuz anlamıyorum (genel) :)

Merhabalar,

Çarşamba akşamı en son küçük kardeşim bilgisayarla oynuyordu daha sonra babam bilgisayar başına geçti ve böyle bir hata olduğunu söyledi, artık kardeşim ne yaptıysa, sadece bilgisayarı açma kapama düğmesine basılı tutarak kapattığını başka bir şey yapmadığını söyledi ama bilmiyorum.

Hata şu şekilde:

Bilgisayarı açıyorum, otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı geliyor. Daha sonra bir mavi ekran geliyor şu şekilde yazıyor:

:( Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı, hata bilgileri toplanıyor, yeniden başlatılacak vesaire şeklinde bir mavi ekran hata mesajı çıkıyor. Fakat bu mavi ekran hiçbir işlem yapmadan gidiyor ve bilgisayar yeniden başlatılıyor yine aynı işlemler oluyor. Bu şekilde bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor.

Windows 8.1 indiriyordum şimdi format atacaktım internette formatın işe yaramadığını söylediler, iyice korktum durumdan.

Bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi vereceklere şimdiden çok teşekkür ederim.

1.Ramleri kontrol edin. Anakart bilgilendirmesine bakın dual mı, single mı çalışıyor...?
2.Bios pilini çıkartıp takın.

Son olarak Bilgisayarın Bios kısmına erişebiliyorsanız sıkıntı donanımsaldır diye düşünüyorum. Biosa girmek için yeniden başlatın DEL tuşana 3 saniye boyunca basın eğer biosda bilgisayar kapanmıyorsa sıkıntı donanımsaldır...

Geri
Yukarı