Mavi ekran Memory management

LOLTA55

Hectopat
Yer
Aincrad
Daha fazla  
Merhaba 1 ay once Windows 8.1 Pro'dan Windows 10'a geçtim ve ilk geçtiğim günden beri 2 günde bir Memory management mavi ekran hatası alıyorum. Windows 8'e döndüğümde sorun yok Windows 10 geçince başlıyor. Sizce sorun ne? Teşekkürler.

Ben sorunun ramlerden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü yazan arkadaş Win8.1'de geçtiğini söylemiş. Çözüm olarak Microsoft Support'taki Windows 10 Mavi Ekran (Memory Management) Hatası
sayfasından onaylı Microsoft Support üyelerinin paylaştığı yöntemleri deneyebilirsiniz.
Memory_managment çoğunlukla Bellek arızalandığı zaman karşılaşılan bir hatadır.

Memtest ile bellekleri test edin.

Bellek testini yaptım 2000 MB olunca gitti PC ekran dondu ses zırrrr kendim kapattım PC'yi normalde 8 GB RAM'in tamamını kullanan oyunlar oynuyorum sorun cıkmıyor gorev yoneticisinde %95 RAM kullandıgını goruyordum bir şey olmuyordu niye boyle oldu acaba.

Bellek testini yaptım 2000 MB olunca gitti PC ekran dondu ses zırrrr kendim kapattım PC'yi normalde 8 GB RAM'in tamamını kullanan oyunlar oynuyorum sorun cıkmıyor gorev yoneticisinde %95 RAM kullandıgını goruyordum bir şey olmuyordu niye boyle oldu acaba.
Muhtemelen bellek arızalıdır.
@MayCrasH @claus

IOBİT yazılımlarını kullanıyorsunuz, sürücü bulucu da kullandınız mı?
Speedfan ve Tercent emülatörü kaldır, Bignox emülatörü de kaldırın. Aida64 yüklüyse kaldır, MSI araçlarını kaldır.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp, güncel GPU sürücünüzü yükleyin.

BIOS güncel değil güncelle. Win 10 destekli değil sistemin önceki Windows sürümlerinden birinde daha stabil çalışacaktır.

Bellekler de sorun var. Memtest ile tekrar test yapmaya çalış.

Sorunu buldum ya bugün hiç mavi ekran vermedi bilgisayarın arkasında sürekli takılı flash bellek vardı hiç çıkarmıyordum onu readyboost olarak kullanıyordum ayarlardan readyboostu kapattım hiç mavi ekran yemedim şu ana kadar bir sorun olursa yazarım teşekkürler herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı