Mavi Ekran "MEMORY_MANAGEMENT Stop 0x0000001A" Hatası

1stChucky

Hectopat
Herkese merhaba. Haftada 1 ya da 2 kez bazen ayda 1 kez RAM kaynaklı mavi ekran alıyorum. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Windows bellek testi yaptığımda bir sorun görmüyor. Kasa havalandırması iyi olmasına rağmen ısı ölçerle baktığımda RAM oyunlarda 55-60 derecelere çıkıyor. Aynı zamanda anakart kuzey köprüsü de 65 derecelerde. Bu bana biraz fazla sıcak geliyor.
Sistem:
İşlemci: AMD FX 6300
Anakart: MSI 970a SLI Krait Edition
GPU: GTX 560
RAM: G.Skill Ripjaws 4X4 16 GB DDR3 1600 MHz
Sıvı soğutma: Corsair H80i GT
PSU: Corsair vs450 80+ white
64 GB SSD ve 320 GB HDD
HDD ve SSD kötü benimkiler bozuldu bunları idareten kullanıyorum harddisk ve SSD böyle bir sorun verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatalı RAM her zaman testte belli olmayabilir. Bu durumda modülleri tek tek denemek daha garanti bir tespit yöntemi olur.

Minidump paylaşın:

Minidump mavi ekrandan hemen sonra mı paylaşmak gerekiyor tam olarak bilmiyorum , memtest86 ile tarama yaptığımda hatalar buldu benim bu mavi ekran hatası elektrik kesintisi sonucunda ortaya çıkmaya başladı ve sürekli mavi ekrana düşmüyor haftada 3 yada 4 kez oluyor acaba ramler yandı mı ? elektrik kesintisi ramlere zarar vermiş olabilir mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…