Mavi Ekran "MEMORY_MANAGEMENT Stop 0x0000001A" Hatası

1stChucky

Hectopat
Herkese merhaba. Haftada 1 ya da 2 kez bazen ayda 1 kez RAM kaynaklı mavi ekran alıyorum. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Windows bellek testi yaptığımda bir sorun görmüyor. Kasa havalandırması iyi olmasına rağmen ısı ölçerle baktığımda RAM oyunlarda 55-60 derecelere çıkıyor. Aynı zamanda anakart kuzey köprüsü de 65 derecelerde. Bu bana biraz fazla sıcak geliyor.
Sistem:
İşlemci: AMD FX 6300
Anakart: MSI 970a SLI Krait Edition
GPU: GTX 560
RAM: G.Skill Ripjaws 4X4 16 GB DDR3 1600 MHz
Sıvı soğutma: Corsair H80i GT
PSU: Corsair vs450 80+ white
64 GB SSD ve 320 GB HDD
HDD ve SSD kötü benimkiler bozuldu bunları idareten kullanıyorum harddisk ve SSD böyle bir sorun verebilir mi?

415792

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatalı RAM her zaman testte belli olmayabilir. Bu durumda modülleri tek tek denemek daha garanti bir tespit yöntemi olur.

Minidump paylaşın:

Hatalı RAM her zaman testte belli olmayabilir. Bu durumda modülleri tek tek denemek daha garanti bir tespit yöntemi olur.

Minidump paylaşın:

Minidump mavi ekrandan hemen sonra mı paylaşmak gerekiyor tam olarak bilmiyorum , memtest86 ile tarama yaptığımda hatalar buldu benim bu mavi ekran hatası elektrik kesintisi sonucunda ortaya çıkmaya başladı ve sürekli mavi ekrana düşmüyor haftada 3 yada 4 kez oluyor acaba ramler yandı mı ? elektrik kesintisi ramlere zarar vermiş olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı