Çözüldü Mavi ekran sonrası ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RTX3080TiSuper

Hectopat
Daha demin oyun oynarken PC mavi ekran yedi fakat bildiğiniz dümdüz mavi ekran ve garip bir seste çıktı takılma sesi gibi. Bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattım ve şimdi PC'yi açmaya çalıştığım da ekrana görüntü gelmiyor fakat bilgisayarın fanları vb. çalışıyor. Maalesef ekran kartının veya monitörün bozulduğunu düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

IMG_20230628_121643.jpg

(Dümdüz mavi ekran)

Hangi oyunu oynuyordunuz? Sistem gereksinimleri yetiyor mu?

Bende de olmusdu eski DDR3 anakartmda fanlar donuyordu ama PC acilmiyordu. PC ciye goturdum.
Anakart yanmis dedi sonra simdi kulladgimi aldim.

Hangi oyunu oynuyordunuz? Sistem gereksinimleri yetiyor mu?

Bende de olmusdu eski DDR3 anakartmda fanlar donuyordu ama PC acilmiyordu. PC ciye goturdum.
Anakart yanmis dedi sonra simdi kulladgimi aldim.
RX 570 i3 8100 16 GB ram var hocam ve LoL oynuyordum yani sistemin zorlanmasinin imkanı yok.

Anakart Güç Kablosunu Kontrol Ederimsiniz hocam
Hangi kablo oluyor hocam?

Az onceki kablo ve diger PSU'dan gelen buyuk kablo.
İki kabloyu da denedim değişen bir şey yok hocam.

2D Resimde kırmızı ile belirtili olan kabloları kontrol ederimisin
Denedim ikisini de hocam değişen bir şey yok.

Geriye Bios pilini çıkarmayı denemek ve ekran kartını çıkarmak kaldı. Başka çözüm yok herhalde.

Ekran kartını çıkarıp power tuşuna bastım yine değişen bir şey yok.

Herşeyi baştan çıkarıp takmaya karar verdim ve bios pilini de çıkarıp takıcam.

Son düzenleme:

Geriye Bios pilini çıkarmayı denemek ve ekran kartını çıkarmak kaldı. Başka çözüm yok herhalde.

Ekran kartını çıkarıp power tuşuna bastım yine değişen bir şey yok.

Herşeyi baştan çıkarıp takmaya karar verdim ve bios pilini de çıkarıp takıcam.
Hiç Olmadı Format Atmayı deneyin hocam yada memtest ile ramleriniz de bir sorun var mı yokmu kontrol edin

Artı -2 Eksi
Hiç Olmadı Format Atmayı deneyin hocam yada memtest ile ramleriniz de bir sorun var mı yokmu kontrol edin
PC ye güç gitmiyor ki hocam ne görüntü var ne klavyede mouse da ışık var sadece fanlar dönüyor. Bayram dolayısıyla daha parçaları da takamadım gece halledicem. Bios pilini de çıkardım her şeyi deniyorum.

Güncelleme 2: ekran kartı hariç herşeyi taktım kablolamayı doğru yaptım ve şuan mouse ve klavye ye ışıklar geldi. Şimdi ekran kartını takip deneyeceğim bakalım görüntü gelecek mi

Güncelleme 3: Ekran kartını taktım, monitöre yine görüntü gelmedi, ayrıca mouse ve klavyenin de ışıkları da çalışmadı. PSU bozulmuş olma ihtimali?

Sorun hâlâ aynı. Ekran kartının pcie kablosunu taktığım zaman mouse ve klavye ye ışık gitmiyor nedeni ne olabilir ?

işlemci üzerinden nasıl görüntü alabilirim bilen var mı işlemci i3 8100

@Yener K. hocam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Geriye BIOS pilini çıkarmayı denemek ve ekran kartını çıkarmak kaldı. Başka çözüm yok herhalde.

Ekran kartını çıkarıp Power tuşuna bastım yine değişen bir şey yok.

Her şeyi baştan çıkarıp takmaya karar.

PC'ye güç gitmiyor ki hocam ne görüntü var ne klavyede mouse da ışık var sadece fanlar dönüyor. Bayram dolayısıyla daha parçaları da takamadım gece halledeceğim. BIOS pilini de çıkardım her şeyi deniyorum.

Güncelleme 2: Ekran kartı hariç her şeyi taktım kablolamayı doğru yaptım ve şu an mouse ve klavye ye ışıklar geldi. Şimdi ekran kartını takip deneyeceğim bakalım görüntü gelecek mi?

Güncelleme 3: Ekran kartını taktım, monitöre yine görüntü gelmedi, ayrıca mouse ve klavyenin de ışıkları da çalışmadı. PSU bozulmuş olma ihtimali?

Ekran kartini cikarikdan sonra goruntuyu ne ile almaya calistiniz eger calismadysaniz anakartdaki HDMI'den almaa calisin.

PC'ye güç gitmiyor ki hocam ne görüntü var ne klavyede mouse da ışık var sadece fanlar dönüyor. Bayram dolayısıyla daha parçaları da takamadım gece halledeceğim. BIOS pilini de çıkardım her şeyi deniyorum.

Güncelleme 2: Ekran kartı hariç her şeyi taktım kablolamayı doğru yaptım ve şu an mouse ve klavye ye ışıklar geldi. Şimdi ekran kartını takip deneyeceğim bakalım görüntü gelecek mi?

Sorun hâlâ aynı. Ekran kartının PCI-e kablosunu taktığım zaman mouse ve klavye ye ışık gitmiyor nedeni ne olabilir?

İşlemci üzerinden nasıl görüntü alabilirim bilen var mı işlemci i3 8100.

@Yener K. hocam bakabilir misiniz?

Ekran karti takili olmadan yoksa calismaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı